iOS 13 iTunes Hatası Ortaya Çıktı

0
293

iOS 13 işletim sistemi için gelişim süreci hız kesmeden devam ediyor. Bir sonraki sürüm olan iOS 13.2 sürümüyle beraber çok önemli yeniliklerin gelmesi söz konusu olacak. Güncellemenin tam olarak nasıl artılar sunacağı konusunda yeni beta sürümlerinin yayınlanmasını beklemek gerekiyor ancak şimdiden elde edilen tahminler yok değil.

iOS 13 işletim sistemi için ortaya çıkacak olan yenilikler bir yana, iOS 13.1 sürümünde yaşanan hatalarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. iOS  13.1.2 sürümüyle beraber hatalar giderildiği derken bu kez iOS 13 iTunes hata mesajı gündeme geldi. Hatanın neden kaynaklı olduğu konusunda ya da nasıl çözüleceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

iOS 13 Hatası Rastgele Ortaya Çıkıyor

Bu kez hata iTunes üzerinde ortaya çıkıyor. Telefonunuzdan herhangi bir uygulamaya girdiğiniz zaman bir hata mesajı karşınıza çıkıyor. Karşınıza gelen hata mesajında; “iTunes Store, şu anda satım alma işlemlerini gerçekleştiremiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” uyarısı görüyorsunuz. Bu hatanın neden çıktığı konusunda çok fazla bir bilgi yok.

Açıkçası hatanın ne zaman çıkacağı konusunda da kesin bir bilgi yok. Herhangi bir an hata karşımıza çıkabiliyor. Üstelik bunun için uygulama sınırı da yok. Herhangi bir uygulamaya girdiğiniz zaman da hata ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu yönüyle hatanın tam olarak neden kaynaklandığı konusunda  bir bilgi yok.

iOS 13 iTunes Hatası

Karşınıza gelen uyarıya tamam dedikten sonra uyarı ekrandan kalkıyor. Fakat zaman zaman aynı hata mesajını tekrar alabiliyorsunuz. Sosyal medya uygulamaları üzerinden ortaya çıkan mesajlarla hatanın tespit edildiğini ekleyelim. Henüz Apple konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Sorunun çok büyük bir sıkıntıya neden olmadığını da ekleyelim.

Yani sadece uyarı karşımıza çıkıyor ancak bu uyarı başka bir uygulamanın durmasına ya da hata vermesine neden olmuyor. Uygulamaya girerken hata mesajı alsanız da yine uygulamaları açabiliyorsunuz. Kısacası sorunsuz bir şekilde kullanım yapılabiliyor.

Hata mesajının neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapmamış olsa da iOS 13.2 sürümüyle beraber Apple’ın bu sorunu tamamen çözmesi de beklentiler arasında.

Önceki İçerikiPhone Etkinleştirme Sorunu için Rehber Yayınlandı
Sonraki İçerikÖzel Üretim iPhone 11 Pro Victory Diamond
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?