iOS 13.4 Beta 2 Neler Sunuyor?

0
48

iOS 13.4 Beta 1 sürümünün hemen sonrasında yeni bir beta sürümünün daha yayınlandığı açıklandı. Kısa süre önce yapılan açıklama sonrasında iOS 13.4 Beta 2 sürümü kullanıcılara sunulmuş oldu. Aslında ilk beta sürümünün yayınlanmasından sonra geçen bir hafta içerisinde ikinci betanın gelmesini bekliyorduk. Fakat ikinci beta biraz daha geç kalmış oldu.

İlk beta sürümünde olduğu gibi öncelikle geliştiriciler için sunulan güncellemenin sonrasında ortaya çıkan değişikliklere bakalım.

iOS 13.4 Beta 2 Değişiklik Getirdi mi?

iOS 13.4 Beta 2 güncellemesiyle beraber ilk olarak posta uygulamasında değişiklikler yapıldığı görülüyor. İlk beta sürümünde posta uygulamasında silme ve yanıtlama butonunun değişmesi söz konusu olmuştu. İlk beta sürümünde yan yana konuşlandırılan butonların değişmesi söz konusu olmuştu.

Yan yana olan butonlar ilk beta sürümünde değiştirilmişti. Bu değişiklik yeterli görülmemiş olacak ki yeni beta sürümünde de butonların yeri değiştirildi. Silme butonu bir uca yerleştirildi bir diğer buton olan yanıtlama butonu ise bir başka uca yerleştirildi.

iOS 13.4 Beta 2

Beta 2 sürümünün önemli ilk değişikliği de bu oldu. Bunun dışında ilk beta sürümünde karşımıza çıkan iPhone ve Apple Watch’ı NFC desteğine sahip olan araçlar için anahtar haline getiren düzenleme de geliştirilmiş oldu.

Bu özellik için yapılan düzenleme sonrasında NFC daha etkin bir şekilde kullanıma sunmaya başladı. Yeni betanın bunların dışında genel olarak kararlılığı arttırdığını da eklemiş olalım. Güncellemenin herkese açık sürümlerinin ve yeni beta sürümlerinin gelmeye devam edeceğini de ekleyelim. Muhtemelen bu sürümün 5 beta güncellemesi ile devam etmesi bekleniyor. 5 beta güncellemesinden sonra final sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz.

Önceki İçerikiPad Pro 2020 Görselleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikwatchOS 6.1.3 Güncellemesi Yayınlandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?