iOS 13.3 Jailbreak Yayınlandı

0
127

iOS 13 Jailbreak için geçtiğimiz aylarda bir araç yayınlanmış ve belli cihazlarda geçerli olacak olan Jailbreak işlemi duyurulmuştu.

Daha önce bu konuda paylaşımlar yapmıştık. Fakat mevcut Jailbreak için belli başlı sınırlamalar vardı. İlk sınırlama işlemci kısmındaydı. Jailbreak yeni işlemcilere sahip olan modellerde çalışmıyordu. A13 işlemcilerinde geçerli olmayan Jailbreak sürümünden sonra şimdi ise merakla beklenen yeni Jailbreak yayını da yapıldı. Eski sürümler yerine yeni iOS sürümleri için geçerli olacak olan işlemin A12 ve A13 işlemcilerinde çalışabildiğini de ekleyelim.

iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver 4.0.0 Yayınlandı

Pwn20wned tarafından yapılan duyuruyla beraber yeni Jailbreak için duyuru yapılmış oldu. Unc0ver aracının yeni sürümü olan Unc0ver 4.0.0 sürümüyle beraber iOS 13 işletim sisteminden son güncelleme olan iOS 13.3 işletim sistemine kadar Jailbreak yapmak mümkün oluyor.

iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver 4.0.0

iOS 13 serisi için yayınlanan bu yeni aracın A12 ve A13 işlemcileri için de geçerli olduğunu söylemek gerekiyor. Her iki işlemci için de Jailbreak geçerli olarak yayınlandı. Bu da demek oluyor ki iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için de Jailbreak yapmak mümkün olacak.

Araç şimdilik sadece geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Böyle devam edecek olursa, kısa süre içerisinde herkese açık araçların da yayınlanmasını bekliyoruz. Yeni sürüm için Apple’ın bir önlem alıp almayacağı ise merak konusu. Markanın bu konuda bir düzenleme yapması iOS 13.4 sürümünü yayınlayarak geri dönüşleri kapatması söz konusu olabilir.

Önceki İçerikTelefon Televizyona Nasıl Bağlanır?
Sonraki İçerikiOS 13.3.1 Batarya Testi – Kullanım Ömrü Arttı mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?