iOS 13.3.1 Beta Geliştirici Güncellemesi Yayınlandı

0
316

iOS 13.3.1 Beta güncellemesi, geçtiğimiz gün yayına açıldı. İlk beta sürümünün yayınlanmasının ardından yeni güncellemenin neler sunacağı da ortaya çıkmış oldu. Değişikliklere geçmeden önce bu sürüm hakkında önemli bir detay verelim. Öyle ki bu sürüm iOS 13.3 serisinde yer alan hataları giderecek olan düzenlemeler içeriyor.

iOS 13.3.1 Beta Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncellemenin en önemli değişikliği iletişim limitleri kısmında yapılan düzenleme. Bu sürümle beraber iletişim limitlerinde tespit edilen açık tam olarak kapatılıyor. Daha önce bu sürümde yer alan açıktan söz etmiştik. Söz konusu açıkta iletişim limiti özelliği açık olduğu zaman, bilinmeyen bir numaradan gelen mesajlar açılabiliyor ve bu mesajda yer alan numara sonrada rehbere kayıt edilerek açılabiliyordu.

Söz konusu güvenlik açığının kapatılması noktasında Apple’ın açıklamalar yaptığını ve güncellemeleri kısa süre içerisinde yayınlayacağı da belirtilmişti. Apple tarafından yapılan açıklamayı destekleyen iOS 13.3.1 Beta güncellemesi, bu güvenlik sorunlarını ortadan kaldırıyor.

iOS 13.3.1 Beta

Güvenlik açıklarının kapatıldığı güncellemenin bunun dışında ek bir özelliği bulunmuyor. Güncellemenin şimdilik sadece geliştiriciler için duyurulduğu da ek bir bilgi. Herkese açık sürümün ne zaman geleceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

iOS 13.3.1 final güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı kısmında da bilgi paylaşımı olmadı. Apple bu konuda net bir bilgi vermedi. Ara güncellemelerin nadir olarak beta sürümleri olduğunu düşünecek olursak, bu sürümün final güncellemesinde ortay çıkacak yeni özellikler olabilir.

Önceki İçerikDual SIM (çift SIM) Nedir? Dual SIM Türleri Neler?
Sonraki İçerikApple Ekrana Gömülü Parmak İzi Sunacak
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?