iOS 13.1.3 Pil Sorunu Büyüdü

0
802

iOS 13 işletim sisteminin, şu an yayında olan en güncel sürümü olan iOS 13.1.3 belli başlı hatalarla dikkat çekiyor. İşletim sistemi sürümünde nasıl sorunların yaşandığı konusunda daha önce yazılar paylaşmıştık. Bir yandan Apple’ın yeni güncellemeler içim hazırlık yaptığı biliniyor olsa da diğer yandan ise iOS 13.1.3 sorunları can sıkmaya devam ediyor. Son olarak iOS 13.1.3 sürümünde yer alan bir batarya sorunu gündeme geldi.

Güncelleme ilk yayınlandığı zaman da batarya sorununun üzerinde durulmuştu. Kullanıcılar yeni güncelleme sonrasında pil dayanma sürelerinin istenen seviyeye çıkamadığı konusunda paylaşımlar yapmıştı. Şimdi ise sorunun biraz daha büyüdüğü ortaya çıktı. Bu kez yeni modellerin de etkilendiğini gösteren bilgiler var.

iOS 13.1.3 Pil Dayanma Sorunu

iPhone 6s modellerinde yaşandığı belirtilen pil sorununun, diğer akıllı telefon modellerinde de yaşandığı ortaya çıktı. Özellikle iPhone 7 sahipleri, akıllı telefonlarının iOS 13.1.3 güncellemesinden sonra pil dayanma süresinin bir hayli düştüğünü dile getiriyor. Yeni akıllı telefon modellerinde de sorun yaşandığına ilişkin benzer bir durum söz konusu.

iPhone X ve iPhone Xs kullanıcıları tarafından paylaşılan mesajlarda da iOS 13.1.3 sürümü sonrasında pillerin dayanma sürelerinin ciddi bir şekilde düştüğü görülüyor. Özellikle iPhone 7 ve iPhone 8 akıllı telefonlarında soruna neden olan işletim sistemi güncellemesinin, düzenlenmesi bekleniyor. Muhtemelen ikinci büyük güncelleme ile pil sorunu üzerinde yeni düzenlemeler yapılacak.

iOS 13.1.3

iOS 13.2 sürümünde tamamen pil sorunlarının giderilmesi bekleniyor ancak bundan önce de bir ara güncelleme sunulabilir. Bundan önce sunulacak olan bir ara güncellemede pil sorununa odaklanılabilir. Apple’ın henüz kullanıcılardan gelen mesajlardan sonra herhangi bir açıklama yaptığını görmek mümkün olmadı.

Muhtemelen maka tarafından da bu yönde bir çalışma yapılıyor. Dediğimiz gibi asıl merak edilen durum, pil sorununun hangi sürümde düzenleneceği. iOS 13.2 güncellemesinin Kasım ayı içerisinde yayına açılması bekleniyor. Haliyle Kasım ayında pil sorunlarının da tamamen çözüleceği düşünülebilir. Özellikle iPhone 8 de dahil olmak üzere bu seriye kadar olan modellerde ciddi bir pil dayanma sorunu olduğu kesin.

İLGİLİ HABER:  iOS 11, Fotoğraflara Erişilmesini Sağlayan Açık İle Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?