iOS 12 Testleri Başladı

0
83

Apple’ın yeni iOS sürümü için çalışmalara başladığı uzun süredir iddialarda yer alan bilgiler olarak öne çıkıyor. iOS 11.4 güncellemesi bir yana, markanın yeni nesil yazılımlarını tanıtırken iOS 12 için de özel bir tanıtım yapacağı belirtiliyor.

WWDC 2018 etkinliğine damga vurması beklenen yeni işletim sisteminin ne durumda olduğu ise yavaş yavaş merak edilmeye başlandı. İşte bu konuda Apple’dan yeni bilgiler gelmeye başladı. Son olarak iOS 12 işletim sisteminin testlerinden bazı haberler ortaya çıktı. Bilgilere göre testler üzerinde epey bir duruluyor. Hemen detaylara geçelim.

iOS 12 Ne Zaman Yayınlanacak?

Yine sızdırılan bilgilere göre iOS 12 işletim sistemi için testler başladı. Ancak bu testler beta sürümü olarak yayınlanan testler değil. Bu testler Apple’ın mühendisleriyle beraber yaptığı testler. Buna göre markanın şu an için bir sorunla karşılaşmadığı bilgisi veriliyor. Çıkış tarihi içinse WWDC 2018 etkinliğinden bir hafta sonrası gösteriliyor. Yeni işletim sisteminin 4 Haziran sonrasında, 1 hafta içerisinde geliştirici beta sürümünün yayınlanması ve bir süre sonrada herkese açık beta sürümünün yayınlanması bekleniyor.

iOS 12

Yeni beta sürüm testlerinin ise 4 aylık bir süreçte devam edeceği belirtiliyor. 4 ay sonrasında, muhtemelen yeni iPhone modellerinin tanıtımı sonrasında iOS 12 işletim sisteminin final sürümünün yayınlandığını göreceğiz.

Genel olarak hataların iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yapacağı belirtilen Apple’ın bu süreç içerisinde yayınladığı tüm beta sürümlerine ve yeniliklerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca WWDC 2018 etkinliğini de yine sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Öyle ki bu seneki etkinlikte iPhone SE 2 gibi çok önemli cihazlarda görebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (19 Nisan)

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Saklı Kalan Özellikleri ve Detayları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?