iOS 12 Public Beta 4 Yayınlandı!

0
96

Apple’ın iOS 12 işletim sistemi güncellemeleri tam gaz devam ediyor. iOS 12 işletim sistemi için son olarak beta 5 sürümü yayınlanmıştı. Geliştirici sürümü olarak yayınlanan yeni sürüm için tüm özelliklerden söz etmiştik. Geliştirici beta sürümü olarak yayınlanan yeni beta sürümünden hemen sonra ise iOS 12 Public Beta 4 sürümü yayınlandı.

Geliştiriciler için yayınlanan beta 5 sürümünün herkese açık sürümü olarak gösterebileceğimiz iOS 12 Public Beta 4 serisiyle beraber yapılan değişikliklerde hemen hemen aynı. Yani bu sürüm geçen gün gördüğümüz beta 5 sürümüne karşılık geliyor. Yine de özelliklerden söz edelim.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Public Beta 4 Yenilikleri?

Bu sürümle beraber çok önemli değişiklikler sunulmadı. Genel olarak sistem iyileştirmeleri ve pil durumu iyileştirmelerinin yapıldığını gördük. Yine de ufak tefek değişimler yok değil. En büyük değişiklik FaceTime seslerinde karşımıza çıkıyor. Hem bildirim seslerinin hem de giriş seslerinin değiştirildiğini görüyoruz. Bunun dışında bazı ikonlar için değişiklikler yapıldığını da görüyoruz. Genel olarak bir düzenleme söz konusu.

iOS 12 Public Beta 4

Bunlara ek olarak gelen pil sağlık takip uygulamasının da tam sürümle güncellendiğini görüyoruz. Yani bu uygulamanın beta süreci tamamlanmış durumda. Zaten geliştirici beta 5 sürümünde de bunlardan söz etmiştik. Bu değişikliklerin dışında şu an için kullanıcıların bazı sorunlarla karşı karşıya kalabileceklerini de ekleyelim.

Özellikle iOS 12 Public Beta 4 güncellemesinden sonra ekran süresi uygulamasının verilerinin sıfırlanabileceği konusunda bir uyarı eklenmiş durumda. Apple bu konuda sürüm notları içerisinde bilgilendirmeler yaptı. 600 MB civarında olan güncellemenin beta sürüm olduğu için bazı farklı sorunları olabileceğini de ekleyelim.

Her ne kadar iOS 12 Public Beta 3 sürümüne göre daha başarılı olsa da final sürümü kadar kararlı bir işletim sistemi beklemeyin. Bu sürümle birlikte gelen tüm özellikleri incelemek için aşağıdaki linkte paylaştığımız geliştirici sürümünün detaylarına bakabilirsiniiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 5 Yayınlandı! Tüm Değişiklikler(Güncelleme)

Önceki İçerikiOS 12 beta 5 Çift Sim Desteğini Ortaya Çıkardı
Sonraki İçerikiPhone X Plus Landscape Mode ile Geliyor
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?