iOS 12 Portre Modunun Güncellenmesini Sağlayacak

0
168

iOS 12 işletim sistemiyle beraber özellikle iPhone akıllı telefonların çok daha kararlı bir yapıya büründüğünü göreceğiz. Sadece yeni akıllı telefon modelleri için değil, bunun yanında iPhone 5s modellerinden itibaren tüm iPhone serileri için çok daha kararlı bir işletim sistemi sürümü görmüş olacağız.

Yeni güncellemenin sunacağı yapıya ilişkin ise sürekli yeni detaylar otaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak iOS 12 işletim sistemiyle beraber portre modunda önemli değişikliklerin yapılacağı ortaya çıktı. Yeni işletim sisteminin, Apple’ın en çok beğenilen kamera özelliği olan porte modunu çok daha başarılı bir hale getireceği ortaya çıktı.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Portre Modunu Nasıl Değiştirecek?

Yeni güncelleme sonrasında Portre modunda değişiklikler olacağını, popüler kamera uygulaması olan Halide’nin geliştiricileri ortaya çıkardı. Geliştiriciler tarafından paylaşılan bilgilere göre telefonun portre modunda netliği arttırmaya yönelik bir düzenleme söz konusu olacak. Yani bir yandan çok daha net portre çekimleri yapılması sağlanacak, bir yandan da genel kaliteyi arttırmak adına kamera odakları daha sağlıklı bir şekilde kullanılacak.

iOS 12 Portre Modu

Bu ayrımı sözle anlatmak biraz zor olduğu için iOS 12 Portre modunu göstermek adına özel bir görselde yayınlanmış durumda. Zaten değişikliklerin olacağını ortaya koyan görsellerde bu görseller. iOS 11 işletim sisteminin kullanıldığı Portre modunda daha soluk ve netliği daha az bir çekim yapıldığı görülüyor. iOS 12 kullanan telefonla çekildiği belirtilen Portre modunda ise çok daha keskin hatların dikkat çektiğini ve netliğin çok daha başarılı olduğunu görüyoruz.

Ayrıca bu görselde renklerin de daha baskın olacağı yönünde işaretler bulunuyor. Hem iOS 11 hem de iOS 12 işletim sisteminde yapılan karşılaştırmanın en iyi sonuçları için iOS 12 işletim sisteminin yayınlanmasını beklememiz gerekecek. Final sürümünün yayınlanmasının ardından bu konuda çok daha fazla bilgi elde edebileceğiz.

İlginizi Çekebilir: 2018 MacBook Pro Bu Kez Hoparlör Sorunu ile Gündemde

Önceki İçerik2018 MacBook Pro Bu Kez Hoparlör Sorunu ile Gündemde
Sonraki İçerikApp Store Uygulamaları için Yeni Yasak
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?