iOS 12 Beta Bu Kez Yeni iPhone Modelini Ortaya Çıkardı

2
141

iPhone X akıllı telefonlarının yenileneceğini, sadece 10.yıla özel 2017 iPhone X modeliyle sınırlı kalmayacağını artık hemen herkes biliyor. Markanın özel model sınıfında bu seriye devam etmesi, yeni iPhone serilerinde önemli değişikliklerin ortaya çıkmasına da neden oluyor. En dikkat çekecek model olması beklenen iPhone X Plus serisi için ortaya çıkan bilgilerde bunu doğruluyor.

Çok kısa bir süre önce kapak görselleri ortaya çıkan modelin şimdi ise genel tasarımını gösteren bazı detaylar ortaya çıktı. iOS 12 Beta sürümünün içerisinde yer alan kodlarla beraber ortaya çıkan tasarım, beklenen detayları da doğrulamış oldu.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iPhone X Plus Tasarımı Nasıl Olacak?

Guilherme isimli bir kullanıcı tarafından paylaşılan görsellere göre iPhone X Plus akıllı telefonları çentikli ekran tasarımıyla gelecek. iOS 12 Beta içerisinde yer alan kaba çizimlerle beraber ortaya çıkan yeni taslak görüntüsü, üst kısımda yine geniş bir çentik alanıyla karşılaşacağımızı gösteriyor. Çentik alanının beklendiği gibi küçülmesi gibi bir durum söz konusu değil gibi gözüküyor. Yan kısımda ise fiziksel tuşların oldukça dikkat çekici bir biçimde yerleştirildiğini görüyoruz.

iPhone X Plus

Açıkçası eski modellere göre biraz daha geniş bir alan yapı sunulacak gibi. Bunun dışında ekran kısmında ise çok önemli bir değişiklik olmayacak. Ekran kısmı yine iPhone X modelinde olduğu gibi ince çerçeveli bir yapıda olacak.

Bu çizim görsellerine bakacak olursak yeni modelin tek değişikliği ekran boyutu olacak. Tabii ki bu tasarım kısmında. Bunun dışında iPhone X Plus hem teknoloji hem de ekran sistemleri bölümünde önemli farklılıklarla beraber gelebilir. Tüm bunlar için 10-15 Eylül arasında tanıtılması beklenen yeni telefonları görmek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: Çin’e Özel iPhone Modeli Gelebilir

Önceki İçerikSatın aldığınız ürünü iade edebilir misiniz? (iPhone, iPad vb..)
Sonraki İçerikYeni iPhone Modelleri Gecikebilir
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

2 YORUMLAR

  1. Xplus geliyo anladık acaba face ıd + touch ıd olsa alınabilirliği artmaz mı veya diyer markaların yaptığı gibi mesela sony kilit tuşuna parmak izi koysa veya ekranın içine onu bunu geç arkadaki apple logosuna bile ya ben touch ıd i daha performanslı daha güvenilir diye düşünüyorum

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?