iOS 12 Beta 7 Üzücü Haberlerle Yayınlandı

1
151

Apple’ın iOS 12 çalışmaları devam ediyor. Markanın yeni işletim sistemi için beta süreci hızlanmış bir şekilde sürdürülürken, sürekli yeni beta sürümlerinin çıkış yaptığını görüyoruz. Geçen hafta yayınlanan beta 6 sürümünden bir hafta sonra yayınlanan yeni beta sürümü ise iOS 12 Beta 7 sürümü oldu.

Her zaman olduğu gibi ilk olarak geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümle beraber çok önemli değişiklikler ortaya çıktı. iOS 12 Beta 7 sonrasında ortaya çıkan bazı değişiklikler ise çok sevindirici değil. Öyle ki iOS 12’nin ayrıcalığı olarak gösterebileceğimiz bazı özelliklerin bu sürümle kaldırıldığını gördük.

iOS 12 Beta 7 FaceTime Grup Görüşmesini Devre Dışı Bıraktı

Apple’ın yeni beta sürümünde en büyük değişiklik FaceTime özelliğinde karşımıza çıktı. iOS 12 işletim sistemi tanıtıldığı zaman FaceTime özelliğinin 32 kişiye kadar grup görüşmesine izin verdiğini görmüştük. iOS 12’nin özel yeniliklerden biri olacağı konusunda bilgiler verilen uygulamanın, beklenmedik bir şekilde geri çekildiğini gördük.

iOS 12 Beta 7

iOS 12 Beta 7 sürümünden sonra kullanıcıların FaceTime uygulamasında 32 kişiyle sohbet etme özelliklerini kaybettikleri görüldü. Bunun dışında bazı önemli değişikliklerinde yapıldığı belirtiliyor. Bu değişiklikler FaceTime kararı kadar öne çıkmayacaktır elbette ancak bu değişikliklerde netlik kazanınca haberimize ekleyeceğiz. FaceTime iOS 12 Beta 7 kararının geçici olup olmadığını ise bilmiyoruz.

Bu konuda Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Eğer sistemde bir sorun çıkmış ve bu nedenle düzenlemeye alınmışsa, iOS 12 Beta 7 sürümünde bu sorunu gidermek için özellik kaldırılmış olabilir. Şu an için bunları kesin olarak bilemiyoruz. Bu bilgileri kesin olarak elde etmek için Apple’ın resmi açıklamalarını ve herkese açık sürümü bekliyoruz. 560 MB yeni beta güncellemesini şu an için sadece geliştiriciler yükleyebiliyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 9 ve iPhone X Plus Protatip Görselleri Ortaya Çıktı

Önceki İçerikiPhone 9 ve iPhone X Plus Protatip Görselleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 12 Beta 7 Güncellemesi Durduruldu
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

1 YORUM

  1. Beta 7 sürümü apple tarafından gerimi çekildi yazılım güncelleme bölümünde dün akşam çıkmıştı yükleyemeden kayboldu cihazda güncel yazıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?