iOS 12 Beta 7 Güncellemesi Durduruldu

0
114

Dün Apple yeni bir açıklama yaparak iOS 12 Beta 7 sürümünü duyurmuştu. Yeni beta sürümüyle beraber Apple’ın önemli değişikliklere adım attığından söz etmiştik. Özellikle FaceTime için alınan karar bir hayli konuşuldu. Son karara göre FaceTime 32 kişilik grup görüşmesinin şimdilik kaldırıldığı açıklanmıştı. Atılan bu adım şok etkisi yarattı. Fakat buna rağmen iOS 12 Beta 7 sürümünü birçok kullanıcı anında yüklemeye başladı. İlk kullanım testlerinden sonra ise Apple’ın beta sürümünü geri çektiği açıklandı.

iOS 12 Beta 7 Sorunlu Çıktı

Geliştiricilerin yaptığı testlerde iOS 12 Beta 7 sürümünün çok büyük sorunları olduğu ortaya çıktı. Bu sürümü yüklediklerinde, kullanıcıların cihazlarına giriş yapmakta sıkıntı çektikleri açıklandı. Ayrıca uygulamaların yanıt vermeme hataları ile gündeme gelmesi ve iPhone modellerinin donması gibi şikayetler ortaya çıktı.

iOS 12 Beta 7

Tüm bu şikayetlerin Apple’a geri bildirim yapılmasının ardından iOS 12 Beta 7 sürümü için düzenlemeler başladı. Apple düzenlemelerin yeterli olmayacağını düşünmüş olacak ki bugün itibariyle iOS 12 Beta 7 sürümünün geri çekildiği açıklandı. Yani hem geliştiriciler için hem de herkese açık sürüm için son beta serisi yeniden düzenlemeye alınmış oldu.

Beta serisinde yaşanan sorunların neler olduğu konusunda net bir açıklama söz konusu değil. Fakat arka planda yaşanan sorunların çok daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen düzenlemelerin ardından iOS 12 Beta 7 serisi yeniden kullanıma açılacaktır. Şimdilik beklemek gerekiyor. Yeni sürüm bir daha yayına açıldığı zaman sitemizden paylaşacağız.  Ayrıca değişiklikleri de yeniden yayınlama sonrasında göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 7 Üzücü Haberlerle Yayınlandı

Önceki İçerikiOS 12 Beta 7 Üzücü Haberlerle Yayınlandı
Sonraki İçerikmacOS High Sierra Sentetik Tıklama Sorunuyla Gündemde
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?