iOS 12 Beta 5 Yayınlandı! Tüm Değişiklikler(Güncelleme)

0
137

Apple’ın yeni işletim sistemi için sona gelinmeye başladı. Artık 1-2 aylık bir süreci kalan beta sürücünün hemen arından iOS 12 final sürümüyle karşımıza olacak. iPhone 5s ve üstü tüm iPhone modellerine gelecek olan yeni güncellemenin, haliyle beta süreci de hızlanmış durumda. Geçen hafta yayınlanan güncellemelerin hemen sonrasında bu kez iOS 12 Beta 5 sürümü yayınlandı.

Geliştiriciler için yayınlanan iOS 12 Beta 5 sürümüyle beraber Apple’ın final serisine bir adım daha yaklaştığını gördük. Ayrıca bu sürümün bir önemi de var. iOS 12 Beta 4 serisinde ortaya çıkan bazı hatalar bu seride gideriliyor.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Beta 5 Değişiklikleri Neler?

İlk dikkat çeken kısım yeni beta sürümünün App Store hatasını gidermesi oldu. Beta 4 kullananların bileceği gibi bu sürümde uygulama indirmek isterken, App Store çalışmayı durdurma hatasıyla karşı karşıya kalınabiliyorduk.

Bu düzenleme konusunda yapılan yeni çalışmalarla beraber sorunun giderildiği belirtiliyor. iOS 12 Beta 5 sürümünde başka değişikliklerde söz konusu. Genel olarak iyileştirme ve performans artışı üzerine yapılan düzenlemeler dikkat çekiyor ve daha eski iPhone modellerinde yaşanan sorunlar gideriliyor.

iOS 12 Beta 5

Detaylı sürüm notları açıklanmış değil ama yenilik bazında çok önemli bir sistem göremedik. Fakat performans ve hata düzeltmeleri kısmında yapılan düzenlemeler bile oldukça önemli. Şimdilik sadece geliştiriciler için yayınlanan yeni beta sürümünün, çok kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacağını da ekleyelim. Bu sürümü yüklemek için geliştirici hesabınız olması gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca bu sürümle ilgili yeni bir detay ortaya çıktığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme

Sürüm notlarından sonra bazı değişiklikler ortaya çıktı. İlk önemli değişiklik pil sağlığı uygulaması oldu. Pil sağlığı uygulamasının beta sürümü son buldu. Bunun dışında FaceTime sesleri değiştirildi ve AirPods kablosuz şarj desteği net olarak ortaya çıktı.

Diğer Yenilikler ise Şöyle;

  • Uygulama içi kimlik doğrulaması için yüz kimliği gülen yüz kaldırıldı
  • Apple Müzik Arama menüsü düzenlendi
  • Paylaşım Sayfasındaki ‘iCloud Bağlantısını Kopyala’ düğmesi güncellendi
  • ‘Duvar Kağıdı Olarak Kullan butonu güncellendi
  • Fotoğraflar uygulaması Albüm sekmesindeki medya türleri için düzenlemeler yapıldı.
  • Bazı ikonlar değişti.

İlginizi Çekebilir: Kısa süreli ücretsiz olan iPhone ve iPad uygulamaları – 30 Temmuz 2018

Önceki İçerikEn İyi Telefonlar (Ağustos 2018)
Sonraki İçerikiPhone’a mail hesabı nasıl eklenir? (Gmail, Yandex, hotmail vb..)
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?