iOS 12.5.4 Güncellemesi Desteklenen Cihazlara Sunuldu

0
124

iOS 15 güncellemesinin henüz ilk beta aşamasındayız. Bu güncelleme için yeni betalar görmek ve sonrasında da final serisine hazırlanmak lazım. Beta süreci ne kadar daha devam edecek bunu bilmemiz oldukça zor. En az 6 ya da 7 beta gelecektir. Her zaman olduğu gibi Eylül ayında final sürümü göreceğimizi düşünüyorum. Bu beta sürecinde yeni işletim sistemini elbette konuşacağız ama bir yandan da şunu bilmek gerekiyor ki eski seriler için de güncelleme geliyor. İşte son örnek iOS 12.5.4 sürümü oldu.

iOS 14 almayan cihazlar için gelen güncelleme, bizi şaşırtmaya devam ediyor. Adeta Apple 12 serisine verdi de verdi. Sürekli yeni güncellemeler ekliyor. Yeni sürümdeki değişimler de şimdiden merak edilmekte. Tabii ki değişim varsa.

İlginizi Çekebilir: macOS 12 Monterey Hangi Modellere Geliyor?

iOS 12.5.4 Yine Yeniden Aynı

Güncelleme geldi ama şunun altını çizelim ki bu sürümde beklendiği gibi aynı bir sürüm. Yani ek özellik konusunda hiçbir artı yok. Ek bir özellik ya da yenilik gelmedi. Sadece ve sadece güvenlik iyileştirmesi yapıldı. Daha önce gelen güncelleme için de aynı şeyler geçerliydi. Sadece ve sadece güvenlik güncellemeleri yapılıyor.

Apple neden bu serideki güncellemelerine devam ediyor onu hiç anlamadım. Acaba farklı bir güvenlik açığı var bu sürekli yenilenmeli mi bilemiyorum. Çünkü şu ana kadar yayınlanan güncellemeler bir hayli çok. Bu zamana kadar gelen güncellemelerle güvenlik açıkları tamamen kapatılamaz mıydı bilemiyoruz.

iOS 12.5.4

Güncellemeyi yüklemek gerekli mi derseniz Apple’ın söylemlerini dikkatte alacak olursak evet gerekli. Bu şekilde sisteminizde yer alan güvenlik açıklarını kapatmış olacaksınız. Güncellemenin hangi cihazlara yüklenebildiğine gelince, iOS 14 almayan modeller dedik ama bunu biraz daha açalım.

  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6
  • iPhone 5s
  • iPad Air
  • iPad Mini 3
  • iPad Mini 2
  • 6.Nesil iPod Touch

Bu cihazları kullananlar için güncelleme bildiriminin çoktan gelmiş olması gerekiyor. Eğer güncellemeyi görmediyseniz, bir kez daha manuel olarak kontrol etmenizi öneriyorum. Söylenen her cihaza güncellemenin şu an için ulaştığını söyleyebiliriz.

Önceki İçerikPS5 Oyun Kolu iPhone ve iPad’e Nasıl Bağlanır?
Sonraki İçerikFlocks Oyunu Sonunda iOS İşletim Sisteminde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?