iOS 12.5.1 Sürümü Yayınlandı – Hangi Telefonlara Geldi?

0
6025

Apple’ın sürpriz güncellemelerine bir yenisi daha eklendi ve iOS 12.5.1 sürümü yayınlandı. En son gelen iOS 14 güncellemesinin hemen sonrasında yayınlanan iOS 12.5 sürümüne bir ek yama olarak sunulan güncelleme, kullanıcıların şikayet ettikleri bir sorunu düzenliyor.

Tabii ki güncelleme eski telefonlara geldiği için herhangi bir ek özellik ya da herhangi bir sistem yenilemesi yapılmıyor. Bunun yerine başta söylediğimiz gibi tespit edilen bir hatanın giderildiği görülüyor.

İlginizi Çekebilir: En Çok Kullanılan iPhone Hangisi? – 2020

iOS 12.5.1 Sürümü ile Maruz Kalma Bildirimleri Düzenlendi

Pandemi için yayınlanan özellik olan Maruz Kalma Bildirimleri sistemini eski telefonlara getiren iOS 12.5 güncellemesinden sonra, kullanıcılar bildirim sorunları yaşamaya başladıklarını belirtmişti.

Özellikle yine Maruz Kalma Bildirimleri için ortaya çıkan sorun iOS 12.5.1 güncellemesiyle tamamen giderilmiş oldu. Yeni güncellemenin bunun dışında ek bir kaç bildirim hatasını giderdiği ve yine güncellemenin, soruna neden olan bazı sistem hatalarını da düzenlediği açıkladı.

iOS 12.5.1

Özet geçmek istersek şunu söyleyebiliriz ki tamamen tespit edilen hataların iyileştirilmesi için gelen bir güncelleme. Hiçbir yenilik ya da ek özellik bulunmuyor. Zorunlu bir güncelleme gibi gözüküyor.

Peki bu güncellemeyi alacak olan cihazlar hangileri olacak? Bu güncellemeyi tabii ki eski modeller alıyor ama her telefon ya da tablet almıyor. Güncellemeyi alan modeller şöyle:

  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6
  • iPhone 5s
  • iPad Mini 3
  • iPhone Mini 2
  • iPad Air
  • iPod Touch 6.nesil

Bu cihazlardan birini kullanıyorsanız zaten güncelleme bildirimleri size gelmiş olmalı. Güncelleme bildirimini hemen almadıysanız birkaç saat bekleyin ve güncelleme bölümünü manuel olarak kontrol edin. Mutlaka yeni güncellemeyi göreceksiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?