iOS 12.4.7 Güncellemesi Yayında – Şaşırtabilir!

0
2590

Sağlık güncellemeleri ile haftaya damga vuran iOS 13.5 kullanıcılar tarafından yüklenmeye başlandı. Herkese açık yayınlanan yeni güncelleme, eski telefonları desteklemiyor. Bu güncelleme eski telefonlara gelmedi ama eski cihazlara da iOS 12.4.7 güncellemesi geldi.

iOS 12 gerçekten farklı bir sürüm oldu. Biz desteği kesildi dedikçe yeni güncelleme gelmeye devam ediyor. iOS 12.4.7 bu güncellemelerin devamı. Güncelleme eski telefonlara yeni özellikler kazandırmış ve iOS 13 benzeri yetenekler getirmiş olarak düşünülebilir. Ne yazık ki öyle değil.

iOS 12.4.7 Hangi Cihazlara Geldi ve Değişiklikler Neler?

Güncelleme eski telefonlara ve eski iPad cihazlarına geliyor ve bu cihazlara herhangi bir yeni özellik gelmiyor. Herhangi bir performans artışı da yok.

Sadece güvenlik yamaları yayınlandı. Yeni güvenlik yamaları, mevcut açıkların kapanmasını sağlıyor ama Apple burada çok farklı bir yol izledi. iOS 11 için sonrasında güncelleme gelmedi. iOS 10 için de sonrasında güncelleme gelmedi. Destek kesildi mi destek kesildi.

iOS 12.4.7

iOS 12 türünün ilk örneklerinden biri. Aradan yıllar geçti ve destek son buldu ama hala güncelleme geliyor. iOS 12.4 yedinci güncellemesini aldı. Bundan sonra güncelleme gelmez de diyemiyorum.

Her seferinde Apple beni de şaşırtıyor. iOS 12 güvenlik güncellemeleri bir süre daha devam edebilir. Yeni güncelleme geldiğinde yine sitemizde bilgi bulabilirsiniz. iOS 12.4.7 güncellemesini alan telefonlar ve tabletler için de bir ekleme yapalım.

  • iPhone 5s
  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPad Mini 3
  • iPad Mini 2
  • 1.nesil iPad Air
  • 6.nesik iPod Touch
Önceki İçerikiOS 13.5 Herkes için Yayınlandı
Sonraki İçerikiOS 14 Videosu Sızdırıldı – Yeni İşletim Sistemi!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?