iOS 12.1 Beta 5 Nasıl Yenilikler Getiriyor?

0
476

iOS 12.1 için beta süreci bu haftada devam ediyor. Geçen hafta yayınlanan beta 4 sürümünden sonra beta 5 sürümünün gelmesiyle beraber finale doğru bir adım daha atılmış oldu. Açıkçası birkaç beta sürümünden sonra, artık final sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz. Bu hafta yayınlanan iOS 12.1 Beta 5 sürümüne gelecek olursak, ilk dikkat çeken kısım düzenlemeler olarak karşımıza geliyor. Yeni güncellemeye herhangi yeni bir özellik eklenmezken, iOS 12.1 Beta 5 sürümüyle beraber bir kez daha hata iyileştirmeleri yapılmış durumda.

iOS 12.1 Neler Getirecek?

Yeni beta sürümü sonrasında ortaya çıkan bir yenilik yok demek yanlış olmayacaktır. Hata düzenlemeleri ve genel iyileştirmeler yapan yeni beta, bir fark yaratmadı. Bunun yanında iOS 12.1 final sürümüyle beraber nasıl yeniliklerin sunulacağından söz edelim. iOS 12.1 ile grup FaceTime kullanıma girecek. İlk büyük değişiklik bu olacak. Bunun dışında yeni emojiler göreceğiz. 70 yeni emojinin yanında, belli başlı emojiler için de düzenlemeler gelecek.

iOS 12.1 Beta 5

Yenilikler bununla sınırlı kalmayacak. Yeni iPhone modellerinden sonra karşımıza çıkan derinlik denetimi özelliği için de bir yenilik söz konusu olacak. Derinlik denetimi özelliği şu an için fotoğraf çekildikten sonra kullanılabiliyor. Fakat iOS 12.1 güncellemesinden sonra bu durum değişecek.

Artık kullanıcılar direk olarak portre çekimleri yaparken bu özelliği kullanabilecekler. Güncellemenin öne çıkan özellikleri bu şekilde olacak. Final sürüm yayınlandıktan sonra detaylı incelemelere yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 4 Düşme Algılama Özelliği Nasıl Kullanılır?

İLGİLİ HABER:  iOS 8 Yüklü iPhone Telefonlarda WhatsApp Son Buluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?