iOS 12.1.4 Güncellemesi Yayınlandı

1
796

Geçtiğimiz hafta boyunca Apple’ın gündeminde FaceTime açığı vardı. Teknoloji devinin söz konusu sisteminde yer alan açık nedeniyle ciddi bir suçlama ile karşı karşıya kaldığını da belirtmiştik. Açık nedeniyle FaceTime uygulaması bir anda dinleme cihazı görevi göre biliyordu. Karşı taraf aramalara cevap vermese bile telefonun mikrofonu açık konuma getiriliyor ve karşı tarafa görüşmeler iletiliyordu. İşte bu sorunun özel bir güncellemeyle giderileceğini belirtmiştik. Merakla beklenen iOS 12.1.4 güncellemesi ise sonunda yayınlandı.

iOS 12.1.4 Güncellemesi Geldi

Güncellemenin yayınlanmasıyla beraber FaceTime açığı tamamen ortadan kaldırılmış oldu. Tabii ki güvenlik nedeniyle Apple söz konusu açığın neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapmadı. Sürüm notlarında da açığın detaylarına çok fazla inilmedi. Sadece iOS 12.1.4 sürümünün yayınlanmasının ardından açığın tamamen kapatıldığını söylemek gerekiyor.

iOS 12.1.4

Bundan sonraki süreçte FaceTime dinleme cihazı yerine gelecek olan bir sorunla karşı karşıya kalmayacak. iOS 12.1.4 sürümünde yer alan başka bir düzenleme olmadığını da söylemek gerekiyor. Yeni sürüm güncellemesini yüklemek için tek yapmanız gereken ise ayarlar kısmından yazılım güncellemelerini kontrol etmek.

Yazılım güncellemelerini kontrol etmenizin ardından yeni sürümü göreceksiniz. Herkes için yayınlandığı için bu sürümü yüklemek isteyenlerin herhangi bir beta kaydına ya da herhangi bir geliştirici hesabınıza ihtiyacınız yok. iOS 12.1.4 sürümünde yer alan değişiklikler ortaya çıktıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikÜlkelere Göre iPhone XS Fiyatları
Sonraki İçerik2019 iPhone Fiyatları Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?