iOS 12.1.3 Güncellemesi Yayınlandı – İşte Değişiklikler

0
759

iOS 12 için yeni güncelleme bir süredir beta sürecinde devam ediyordu. Geçtiğimi haftalarda beta 3 sürümü yayınlanan iOS 12.1.3 güncellemesi için final sürümü ise bugün yayınlandı. Özellikle yeni iPhone modellerini etkileyen güncelleme birçok önemli değişikliğin yapılmasını sağladı. Sözü daha fazla uzatmadan iOS 12.1.3 güncellemesi ile neler değiştiğine daha yakından bakalım.

iOS 12.1.3 güncellemesi Neleri Getirdi?

Güncellemenin diğer özelliklerine geçmeden önce veri sorunu üzerinde durmamız gerekiyor. Daha önce ülkemiz için özel yayınlanan değişiklikleri de içeren iOS 12.1.2 güncellemesiyle beraber mobil veri bağlantı sorunlarının giderildiği açıklanmıştı. Ancak bu sürüm beklendiği gibi sorunları gidermemiş hatta yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştu.

İşte iOS 12.1.3 güncellemesi bu konuda çok önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor. İlk olarak iPhone XR ve iPhone XS modellerinde olmak üzere tüm iPhone modellerinde yaşanan bağlantı sorunları için bir düzenleme söz konusu. Artık bağlantı sorunlarının yaşanmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

 iOS 12.1.3 güncellemesi

Bunun dışında da belli başı düzenlemeler yapılmış durumda. Tek değişiklik mobil veri kısmında değil. Diğer değişikliklere şöyle bakalım.

  • CarPlay sistemlerinde yaşanan sorunlar giderildi.
  • Paylaşma ekranlarında oluşan fotoğraf bozulmaları giderildi.
  • iPad Pro 2018 modelinde yaşanan ses sorunları giderildi.
  • Mesajlarda dolaşmayı etkileyen sorunlar giderildi.
  • Bazı modellerde yer alan ısınma sorunları giderildi.
  • Arama menülerinde yaşanan sorunlar giderildi.

iOS 12.1.3 güncellemesi ile gelen değişiklikler şimdilik bu şekilde. Siz de tespit ettiğiniz değişiklikleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Halka Açık İkinci Beta Sürümü Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?