iOS 12.1.1 Hataları Ortaya Çıkmaya Başladı

0
428

Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni güncelleme iOS 12.1.1 sürümüyle beraber önemli değişiklikler kullanıma alındı. Özellikle iPhone XS modelleri ve iPhone XR akıllı telefonları için yeni özellikler bir hayli konuşuldu. Yeni güncellemenin getirdiği yenilikler bir yana, güncelleme sonrasında ortaya çıkan sorunlarda konuşulmaya başlandı. 1 haftalık bir test sürecinin hemen arkasından iOS 12.1.1 güncellemesi için sorun mesajları gönderilmeye başlandı.

iOS 12.1.1 güncellemesinin en çok öne çıkan sorunu ise mobil veri sorunu olarak değerlendirildi. Hemen sorunun detaylarına ve olası çözüm yollarına bakalım.

iOS 12.1.1 Mobil Veri Sorunu

iOS 12 final sürümü ilk yayınlandığı dönemde, Apple’ın yeni akıllı telefonları için mobil veri bağlantısında sorunlar olduğu belirtilmişti. Fakat bu sorunlar iOS 12.1 güncellemesi sonrasında giderilmişti. Sadece yeni modeller için değil, mevcut modeller için de aynı durum geçerli olmuştu.

Şimdi ise aynı durum iOS 12.1.1 işletim sistemi için geçerli olmaya başladı. iOS 12.1.1 güncellemesi sonrasında bazı iPhone modellerinde mobil veri bağlantısı çalışmaz hale geldi. Kablosuz bağlantı çalışırken, mobil veri bağlantısının çalışmaması benzer bir sorunu işaret ediyor.

iOS 12.1.1

İşin ilginç yanı ise bu kez iPhone XS ya da iPhone XR modelleriyle sınırlı kalmayan bir sorundan söz ediyoruz. Bu kez çok daha genel bir sorun var ve birçok model bundan etkilenmiş durumda. Kesin olarak hangi cihazların etkilendiği ve sorunun çözümünün nasıl olduğu bilinmiyor.

Bazı kullanıcılar yeniden başlatmanın yeterli olduğunu söylese de bazı kullanıcıların cihazı sıfırlamaya kadar çözümleri denediği de gelen bilgiler arasında. Apple bir açıklama yapacak olursa haberimize ekleyeceğiz. Muhtemelen yeni güncellemede, ilk üzerinde durulan konu bu sorun olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.5 ile Varsayılan Müzik Servisi Değiştirilemeyecek!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?