iOS 11 Yüklemek İsteyen Kullanıcıları İçin Uyarı Geldi

0
71

Mevcut sistemlere baktığımız zaman, yeni tanıtılmasına rağmen en çok ilgi çeken mobil işletim sistemin iOS 11 serisi oldu. WWDC 2017 etkinliğinde öne çıkan yeni işletim sisteminin ne gibi detayları olduğunu, neden bu kadar öne çıktığını daha önceki yazılarımızda da ele almıştık. Şimdi ise yeni işletim sistemi hakkında uzmanlardan gelen bir uyarı konusunda bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor iOS 11 yüklemeden önce mutlaka tüm bu uyarılara dikkat edin. Aksi halde cihazınızda sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

iOS 11 Hataları Henüz Düzelme Aşamasında

İlk uyarı geliştirici alanında uzman olan kişilerden geldi. Yapılan açıklamalara göre iOS 11 işletim sistemi her ne kadar özellikle Apple için en başarılı işletim sistemi olsa da kullanıcıların yeni işletim sistemine geçmek için aceleci olmamaları istendi. Öyle ki daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi iOS 11 birçok hatayı beraberinde getiriyor. Bu Apple’ın başarısızlığı değil. Aksine Apple durumun farkında olduğu için iOS 11 işletim sisteminin geliştirici beta 1 sürümünü yayınladı.

iOS 11 işletim sistemi

Yani biraz kabaca ele alacak olursak, sorun yaşadığında bile en azından bu sorunu Apple’a geri bildirim yapabilecek kullanıcılar hesaba katılarak geliştirici beta 1 sürümü yayınlanmış durumda. Herkese açık beta sürümünün bile ay sonunda yayınlanacağını ve işletim sisteminin Sonbaharda çıkış yapacağını düşünecek olursak uzmanların bu uyarısı yersiz değil. En azından herkese açık beta sürümüne kadar kullanıcıların beklemesi öneriliyor. Bunun yanında eğer iOS 11 hataları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan bağlantı da yer alan yazımıza da bakabilirsiniz.

Bakınız: iOS 11 Hataları ve Çözüm Yolları

Eski Serilerde Sorunlar Yaşanabiliyor

Bunun dışında bir diğer uyarı ise iPhone 5S ve iPhone 6 kullanıcılarına. Bir işletim sisteminin en büyük sorunlarında biri olan telefon uyumu sorununun önüne geçmek adına her ne kadar Apple çok kapsamlı bir çalışma yapsa da ilk beta sürümünde eski serilerde daha çok hata görülmekte. Bu uyarıyı da ekleyelim.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?