iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak Yayınlandı! Tüm Ara Sürümleri Destekliyor

0
325

iOS için Jailbreak dönemi eskisi kadar ses getirmiyor. iOS 11 sürümünden sonra işler epey bir değişti. Fakat bir yandan da Jailbreak yeniden hızlansın diye atılan adımlar da var. Bu adımların sonuncusu sayesinde iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak yayınlandı.

Hemen hemen tüm cihazlar için geçerli olan olan yeni Jailbreak, ünlü bir kaynaktan gelince işler bir kez daha değişecek sinyalleri de verilmeye başlandı.

İlginizi Çekebilir: Apple, Mac ve iPhone için Tamir Edilebilirlik Puanı Yayınlamaya Başladı

iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak Hangi Akıllı Telefonlarda Çalışacak?

Yeni Jailbreak için ilk söyleyeceğimiz şey iOS 14.3 sürümüne kadar destekliyor olması. Yani eğer iOS 14.4 sürümüne yükseltme yapmışsanız o zaman şansınız kalmadı diyebiliriz. Çünkü eski sürüme dönüşler için de kapılar kapandı.

Bunun dışında ise iPhone 6s modellerinden sonraki tüm cihazlarda iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak çalışıyor olarak dile getirildi.

Açıklamaları yapan ekip iddialı bir ekip. Unc0ver ismiyle tanıdığımız ve bu alanda çok fazla deneyimi olan bir ekip. Bu da verilen bilgilerin doğruluğunu güçlendiriyor.

iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak

Bu kez sunulan Jailbreak serisinin Unc0ver 6.0 Cydia tabanında olduğunu da söylemek lazım. Bu da demek oluyor ki tam anlamıyla bir Jailbreak sunulmuş olacak. Beklenen uygulama destekleri de karşımıza çıkacak.

Tüm detaylar bir yana, Jailbreak sürümünün nasıl ortaya çıktığı da merak ediliyor. Bu konuda da geliştirici ekip bilgi vermeyi ihmal etmemiş. Daha eski sürümler değil ama iOS 14 için cicuta_verosa açığının kullanıldığı söyleniyor. Daha eski sürümlerde gün dönümü açıkları gibi açıklar kullanılmıştı.

Bu yeni adımın sistemi nasıl değiştireceği merak ediliyor. Belki de Jailbreak yeniden canlanacak ve tekrar gündeme gelecek. iOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak için devam serilerinin gelip gelmeyeceği burada çok önemli olacak. iOS 14.4 ve daha yeni sürümler için de güncellemeleri takip etmek gerekiyor.

Önceki İçerikApple’ın Sitesinden iPhone Alan Müşteriye Elmalı Yoğurt Gönderildi
Sonraki İçerikiPhone 13 ile Depolama Alanı Değiştiriliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?