iOS 11 Sonrasında App Store Uygulama Mağazası Değişecek

0
61

Apple için Eylül ayından sonra yeni bir dönem başlayacak. iPhone akıllı telefonların tanıtılması bir yana, Apple’ın yazılım konusunda da önemli adımlar atacağını belirtelim. iOS 11 işletim sistemi ise bu konuda en çok konuşulan nokta olacak. iOS 11 işletim sistemiyle beraber mobil yazılımlarda ciddi değişikliklerde olduğunu göreceğiz. iOS 11 sonrasında en büyük değişiklik ise App Store bölümünde olacak. Zaten WWDC 2017 etkinliğinde, App Store kısmında baştan sona değişiklikler yapıldığı belirtilmişti. Bu kez ise uygulamalar için önemli kararlar alınacağı ortaya çıktı. Peki, detaylar neler?

iOS 11 Sonrasında Birçok Uygulama Son Bulacak

Apple’ın kararıyla beraber App Store’un özel bir değişiklik aldığını göreceğiz. iOS 11 sonrasında App Store üzerinde yer alan ve güncellenmeyen 32 bit tüm uygulamalar kaldırılacak. Zaten bu durumun beklenen bir gelişme olduğunu ve 32 bit uygulamalar için desteğin kesileceğinin uzun süredir gündemde olduğu biliyoruz. Fakat tüm uygulamaların uyarılara uymadığını da biliyoruz. Bir yönden eski uygulamalar, bir yandan güncelleme almayan uygulamalar tamamen App Store üzerinden kaldırılacak. App Store üzerinden bu nedenle kaldırılacak olan uygulamaların sayısının ise 187 bin rakamını bulacağı belirtiliyor.

App Store

Sadece 64 bit uygulamalar mağazada kalacak. 187 bin uygulamanın birden App Store üzerinden kaldırılması ise bir rekor olarak değerlendiriliyor. Geliştiricilerin ise son şansı şu sıralar. iOS 11 yayınlandıktan sonra bir şans daha olmayacak. Apple iOS 11 sonrasında doğrudan uygulamaları kaldırmaya başlayacak. Uygulamaların sadece 32 bit desteğine göre kaldırılmayacağını da belirtelim. Bunun dışında Apple’ın kurallarını ihlal eden uygulamalarda mağazadan kaldırılabilecek.

Daha önce Jailbreak uygulamalarının bu şekilde kaldırıldığını biliyoruz. Bu uygulamalarında devam ettiğini göreceğiz. Fakat konu hakkında detaylı bilgilendirmelere bakacak olursak, App Store üzerinden ciddi bir uygulama düzenlemesine gidilmiş olacak. Kaldırılan uygulamaların sayısının da bu şekilde artış gösterdiğini görebiliriz. Çalışmaların iOS 11 sonrasında kesinleşeceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Beta 7 ve iOS 10.3.3 Hız Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?