iOS 11 Siri’ye Yazarak Nasıl Komut Verilir?

2
1948

iOS 11, her açıdan Apple’ın en başarılı mobil işletim sistemi olarak değerlendirilebilir. Yapılan güncellemeler dışında iOS 11 ile hem iPad serilerine özel hem de iPhone serilerine özel, genel kullanımı bir hayli kolaylaştıracak birçok yeniliğin sunulduğunu görüyoruz. Sunulan yenilikler içerisinde en kullanışlı olanlarından biriyse Siri değişikliği.

Çok daha akıllı bir Siri’nin kullanıma girdiğini ve yeni Siri’nin kullanılabilirlik konusunda çok daha başarılı bir sanal asistan haline geldiğini biliyoruz. Bunun dışında genel kullanımda da değişiklikle yapıldı. Artık sadece sesli komutla değil yazarak da Siri’ye komut verebiliyorsunuz.

iOS 11 Siri’ye Yazarak

Siri İle Yazarak Nasıl İletişim Kurulur?

Özellikle toplu taşıma araçlarında, toplantılarda, sesli komut vermenizin mümkün olmadığı alanlarda çok daha rahat Siri kullanımı yapabilmenizi sağlayan yeni özellik kullanıcılarda da epey bir beğeni toplamaya başladı. iOS 11 geliştirici beta 1 sürümünün yayınlanmasının ardından yeni özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda da bilgiler ortaya çıkmış oldu. Peki Siri ile yaz sistemini kullanmak için hangi işlemleri yapmamız gerekiyor? Detaylı olarak bakalım.

  • Siri sanal asistanına yazarak soru sorma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle yeni özelliği aktif konuma getirmemiz gerekiyor.
  • Öncelikle uygulama menüsünden “ayarlar” kısmına giriş yapıyorsunuz.
  • Ardından “genel” sekmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Şimdi ise “erişilebilirlik” kısmında ve sonrasında da Siri kısmına giriyoruz.
  • Siri ayarları bölümüne girdikten sonra iOS 11 ile gelen yeni ayar düzenini görüyorsunuz.
  • Buradan “Siri’ye Yaz” seçeneğini seçtikten sonra, sanal asistana yazı yazarak sorular sorabiliyorsunuz.

iOS 11 Siri’ye Yazarak

 

Yeni özelliğin şu an için iOS 11 geliştirici beta sürümünde kullanıldığını gördük. Bunun için bazı sistemsel hatalar ve eksiklikler dikkat çekiyor. Fakat iOS 11 final sürümüne kadar Apple’ın sistemi daha kararlı hale getireceğine de kesin gözü ile bakılıyor.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?