iOS 11 Kullanım Oranları Yenilendi

iOS 11 işletim sisteminin yeni kullanım oranları açıklandı. iOS 11 kullanım oranları istenen seviyeye ulaştı mı?

0
54

iOS 11 işletim sistemi, Apple’ın bir nesil sonrasına geçiş yaptığı işletim sistemi olarak tanıtılmıştı. İlk tanıtım sonrasında, ARKit artıları, App Store için yapılan yenilikler ve buna benzer birçok yenilik kullanıcıları bir hayli heyecanlandırmıştı. Her ne kadar iOS 11 işletim sistemi ciddi hatalar ve açıklarla gelmiş olsa da yeni nesil işletim sistemi pek gündemden düşmedi.

Fakat geçen senelere göre kullanıcıların akıllarında soru işareti oluşmaya başladı. İşte bu noktada Apple yaptığı bilgilendirmelerle işletim sistemlerinin kullanım oranlarını ortaya koyarak soru işaretlerini gidermeye çalışıyor. Son olarak bu çeyrek için yeni veriler paylaşıldı.

iOS 11 Kullanım Oranları Arttı

iOS 11 işletim sistemi için açıklanan son kullanım oranlarında da ciddi bir başarı elde edilmiş gibi gözükmüyor. Kullanım oranlarına göre iOS 11 %76 gibi bir kullanım oranına sahip. Buna karşın eski işletim sistemi olan iOS 10 işletim sisteminin ise %19 oranında kullanım oranı olduğu paylaşıldı. Bunlardan daha eski sürümlerin kullanım oranının ise %5 seviyesinde kaldığını görüyoruz.

iOS 11

Her üç işletim sistemi içinde kullanım oranlarına bakacak olursak geçen senelerde olduğu gibi dengeli bir değişimin olduğunu görüyoruz. Fakat geçen sene iOS 10 işletim sisteminin bu zamanlarda %79 gibi bir oranla önde olduğunu da eklemek gerekiyor. Her ne kadar son verilere göre %11 oranında artış sağlanmış olsa da genel değerlendirmede geçen seneki oranların gerisinde kalınmış.

İLGİLİ HABER:  App Store için Yeni Zamlar Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?