iOS 11 Kullanan Cihazlar İlk Defa Görüldü

0
78

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan ikinci büyük işletim sistemi olarak bilinen iOS işletim sistemi çok kısa bir süre sonra yenilenmeye hazırlanıyor. Apple’ın iOS işletim sisteminin en başarılı versiyonu olması beklenen iOS 11 sürümüyle beraber markanın birçok konuda da değişiklikler yapacağı düşüncesi ortaya çıkmaya başladı.

İlk olarak yeni seri akıllı telefonları, yani iPhone 8 akıllı telefonlarının öne çıkması adına birçok değişiklik yapılacağı düşünülen yeni iOS 11 işletim sisteminde yapılacak olan tüm değişikliklerin ise WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Fakat hala resmi olarak iOS 11 işletim sisteminde nasıl özellikler bulunacağı konusunda bir bilgi elde edilebilmiş değil. Adım adım tanıtıma yaklaşan yeni işletim sisteminin ise bugün en net tüyosu da ortaya çıkmış oldu.

iOS 11 Kullanan Cihazlar Görüldü

İddia Apple ürünleri konusunda yaptığı tahminlerle öne çıkan iDropNews sitesinden geldi. Yeni seri akıllı telefonlar için yaptıkları konsept çalışmaları ve yeni işletim sistemleri için verilen tüyolarıyla ünlü olan sitenin son iddialarına göre sitede yer alan iOS 11 konseptlerine iOS 11 işletim sistemi kullanılan cihazlarla inceleme yapıldı.

Biraz daha açmak gerekirse teknolojinin ünlü sitelerinden biri olan iDropNews tarafından son kullanıcı istatistik raporları açıklandı. Sitenin ziyaretçi raporlarının açıklanmasından sonra dikkat çeken nokta ise ziyaretçiler arasında iOS 11 işletim sistemi imzası bulunan cihazların bulunması. İmza kısmında iOS 11 işletim sisteminin görüldüğü haliyle site istatistiklerinde de bu isimlerin ortaya çıktığı belirtiliyor.

iOS 11

Site tarafından yapılan açıklamaya göre bu durumun Apple’ın kullanıcıların düşüncelerini öğrenme çabası olduğu belirtiliyor. Fakat bir yandan da tüm bu iddiaların sitenin reklam çabası olabileceğini de belirtelim. Yine de paylaşılan görsellerin olması iPhone akıllı telefonlarında iOS 11 kullanımının başladığının bir işareti olarak kabul edilmeye başlandı. Apple’ın yaptığı çalışmanın daha doğrusu sitenin iddialarının gerçek olup olmadığını görmek için WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerek.   

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?