iOS 11 Karanlık Moda Nasıl Geçeriz?

0
106

iOS 11 sonrasında iPhone ve iPad serilerinde genel kullanım alanında birçok değişimler yapılmakta. Kontrol merkezi değişimleri, bunun yanında yeni menü düzenleri, daha işlevsel Siri ve birçok değişen kullanımdan sonra iOS 11 işletim sisteminin, genel olarak çok daha başarılı bir seri olduğunu da söylemek gerekiyor. Tanıtıldığı andan bu yana yeni özellikleri sürekli olarak konuşulmaya devam eden iOS 11 işletim sisteminin, beklenen bazı özellikleri ise henüz ortaya çıkmış değil. Bu özelliklerden birisi de iOS 11 karanlık mod olarak bulunan Dark Mode olarak biliniyor. Aslında Apple Watch akıllı saatlerine çok daha önceden gelen özelliğin iOS 11 serisi sonrasında iPhone ve iPad serilerine de geleceği düşünülüyor.

iOS 11 Karanlık Mod Geldi Mi?

Tanıtımda iOS 11 karanlık mod hakkında bir bilgi verilmedi. Böylelikle beklenen bir özellik gelmemmiş oldu. Fakat Apple’ın akıllı saatlerinde uyguladığı karanlık modun beğeni toplaması ve markanın bu alanda yeni bir çalışma yapacağına kesin gözü ile bakılıyor. Öyle ki iOS 11 yüklü iPhone akıllı telefonları dikkatli incelendiğinde de iOS 11 karanlık mod özelliğinin tam anlamıyla olmasa da kullanılabildiği görülüyor.

Bunun için özel bir menüden yararlanmak gerekiyor. Akıllı dönüştürme kısmında görülen yeni özellik tam anlamıyla iOS 11 karanlık mod özelliğini karşılamamakta. Ana menü ve ana ekranda karanlık mod kullanılmasa da uygulamalar pencerelerinde ve uygulamaların ekranlarında karanlık mod kullanımı yapıldığını net bir şekilde görebiliyorsunuz.

iOS 11 karanlık mod kısmi olarak bu şekilde kullanılabilmekte. Apple’ın iOS 11 final sürümüne kadar %90 oranında sunması beklenilen karanlık modu en azından menüler kısmında ya da uygulamalar kısmında kullanmak isterseniz aşağıda yer alan videoda tüm detayları bulabilirsiniz. Bu yöntemin iOS 11 karanlık mod alan tüm iPhone modellerinde kullanıldığı biliniyor.

iOS 11 karanlık mod geçiş videosu;

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?