iOS 11 için Yepyeni Özellik Ortaya Çıktı

0
34

Mobil işletim sistemi kullanımında yepyeni bir deneyim sunması beklenen iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 11 için geri sayım başladı. Sadece saatler sonra yayınlanması beklenen yeni mobil işletim sisteminin nasıl özellikleri olacağı konusunda da çok sık bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir önceki yazımızda son olarak mobil işletim sisteminin dosyalar adında yeni bir uygulama ile anıldığı, ilk uygulamasının görüldüğünün haberini yapmıştık. Şimdi ise yeni bir haber daha geldi ve iOS 11 için bire özellik daha ortaya çıktı. Bu kez ortaya çıkan özellik ise “sürekle bırak” özelliği.

iOS 11 Sürekle Bırak Geliyor

iOS 11 konsept videolarında da sıkça yer verilen özelliklerden biri olarak bilinen sürükle bırak özelliği Apple’ın yeni mobil işletim sisteminde sunduğu büyük farklılıklardan biri olacak. İlk olarak iPad üzerinde kullanıldığı görülen yeni özelliğin, uygulamaları ve dosyaları taşıma adına büyük bir kolaylık sağlayacağı düşünülüyor. iOS 11 ile gelecek özelliğin sadece iPad için özelleştirilmiş bir detay olup olmadığı ise bilinmiyor.

ios 11 drag and drop

Yeni Özellik Nasıl Ortaya Çıktı

iOS 11 işletim sisteminde yer alan bu özelliğin nasıl ortaya çıktığından bahsedelim. Yavaş yavaş belli başlı cihazlarda WWDC 2017 için test edildiği bilinen iOS 11 işletim sisteminin geri bildirim sisteminde görülen bir menü, sürükle bırak özelliğini ortaya çıkarmış durumda. Bu menü üzerinde geri bildirim yapılacak özellikler arasında “Drag and drop” yani sürükle bırak ifadesi yer alıyor. Haliyle bir nevi böyle bir özelliğin kullanılacağı yorumu yapılıyor. Kesin bilgi tabi ki WWDC 2017 etkinliğinde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?