iOS 11 İçin Yeni Kullanım Oranları Açıklandı

0
69

Mobil işletim sistemleri içerisinde en çok dikkat çeken sürümlerden birisi iOS 11 işletim sistemi oldu. Android’e karşı Apple’ın en büyük adımı olarak gösterilirken, yaşanan sorunlar nedeniyle geri planda kalmaya başlayan iOS 11 işletim sisteminin yükselişi de yeterli seviyede olmadı. Son olarak yayınlanan iOS 11.2 sürüm güncellemesinden sonra kullanım oranları yükselmeye başlayan işletim sisteminin, yine de eski rakamlardan bir hayli uzak olduğu görülüyor. Açıklanan yeni raporda da bu durumu net bir şekilde görebiliyoruz. Öyle ki yayınlanan raporlarda da kullanım oranlarının eski sürümün aynı dönemine göre gerisinde kaldığı görülüyor.

iOS 11 Kullanım Oranları Nasıl?

Kasım ayı sonrasında açıklanan yeni raporla beraber iOS 11 kullanım oranlarının %59 olduğu açıklandı. %59’luk bir oran Android Oreo sürüm dağıtımına göre değerlendirilecek olursa, oldukça başarılı bir orana çıkıldığı görülüyor. Fakat bu yükseliş Apple için değerlendirildiği zaman istenen seviyede değil. %59 oranlı kullanımının olmasının yanı sıra iOS 11.2 sürüm güncellemesinin de yükseltme oranlarının artmasında çok etkili olmadığı belirtiliyor.

iOS 11

Bunun dışında iOS 10 işletim sistemi sürümünün kullanım oranının ise %33 olduğu açıklandı. iOS 10 işletim sisteminin %33’lük kullanım oranı ise oldukça yüksek bir oran olarak gösterilebilir.

Bundan eski sürümlerin kullanımı için ise %8’lik bir kısmın ayrıldığını söylemek gerekiyor. Şu an için açıklanan veriler bu şekilde. Tabii ki zaman içerisinde iOS 11 kullanım oranlarının artması bekleniyor ancak şu an için süreç yavaş ilerliyor gibi.

İlginizi Çekebilir: Apple İle Xiaomi Davasının Kazananı Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?