iOS 11 İçin Yeni Bir Özellik Daha Geldi

0
76

Mobil işletim sistemleri içerisinde en başarılı işletim sistemi olarak adlandırılan yeni seri iOS 11 işletim sistemi, tanıtımın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen hala teknoloji dünyasının en çok konuşulan konularından bir tanesi. iOS 11 işletim sisteminin bu noktada çok daha uzun bir süre de konuşulmaya devam edeceğini söylemek gerekiyor.

Özellikle yeni işletim sisteminin herkese açık versiyonlarının yayınlanmasıyla beraber iOS 11 işletim sisteminin daha çok özelliği ortaya çıkmış olacak ve daha birçok yenilik üzerine konuşmaya devam edeceğiz. Bu noktada yeni seri işletim sistemi için son olarak Apple’ın yeni bir eklenti daha yayınladığı ortaya çıktı. Peki bu eklenti nedir? Bakalım.

iOS 11 WİFİ Şifresini QR Kod İle Okutabileceksiniz

Apple’ın yaptığı son eklentiyle beraber iOS 11 kamera sistemlerine gelen QR kod okuma özelliğinin bambaşka bir farklılığı daha olacağı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre iOS 11’e eklenen yeni özellik sonrasında sadece verilen kart ya da cihaz üzerinde yer alan QR kodu okutarak internete girebileceksiniz.

iOS 11

Muhtemelen halka açık alanlarda kullanılacağı düşünülen yeni sistemde WİFİ şifresi olarak hazırlanmış barkodları sadece iPhone telefonunuzun kamerasına okutmanız yeterli olacak. Bu durumda barkod doğrudan WİFİ şifresi olarak atanabilecek. Kişisel kullanımlarda da üzerinde barkod yer alan modemlerde aynı sistemin geçerli olabileceği belirtiliyor. Tabi şifre değiştirilmediği sürece.

iOS 11 Yeni Özelliği Güvenlik Sorunu Yaratır Mı?

Şimdi en merak edilen nokta ise iOS 11 WİFİ sisteminde güvenlik sorunu olup olmayacağı. Öyle ki sadece barkod okutarak internete girmek iPhone kullanıcılarının çok rahat internete girebileceği görüşünü oluşturuyor. Bunun için genelde herkese açık alanlarda hızlı bir sistem kullanmak adına tercih edileceği düşünülse de söz konusu sistemin sorun oluşturup oluşturmayacağını söylemek oldukça zor. Bunun için Apple’ın değil doğrudan WİFİ barkodlarında işletmelerin ya da kullanıcıların güvenliğe önem vermesi gerekiyor.   

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?