iOS 11 için İlk İptal Haberi Geldi

0
53

Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinden sonra, iOS 11 işletim sistemi beta 1 geliştirici sürümüyle kullanılmaya başlandı. İşletim sisteminde yer alan özellikler ise Apple’ın “en iyi mobil işletim sistemi” ifadesini destekler nitelikte. Yeni seri işletim sisteminin tüm bu özellikleri üzerine ise birçok yazı hazırlamıştık. iOS 11’in genel olarak ne gibi yenilikler getirdiği, işletim sisteminin farklılıkları ve yeni sistemlerinin nasıl kullanıldığı gibi birçok bilgiyi iOS 11 yazılarımızda bulabilirsiniz.

Tüm bu özellikler içerisinde en çok konuşulanlarından biri ise sürekle bırak özelliği olmuştu. Doğrudan iPad için yayınlandığı belirtilen özelliğin, iPhone akıllı telefonlarında kullanılıp kullanılmayacağı ise merak konusu olmuştu.

iOS 11 Sürükle Bırak için Kötü Haber

Birçok geliştirici iOS 11 geliştirici beta 1 sürümünden sonra yeni özelliğin detaylarını paylaşmaya başlamıştı. iPad serisinde zaten kullanımda olan sürükle bırak özelliğinin iPhone akıllı telefonlarında da kullanılabileceği yönünde de bazı görseller ve yazılar paylaşılmıştı. Geliştiricilerden gelen mesajlardan sonra iOS 11 sürükle bırak özelliğinin iPhone telefonlarda da kullanılabildiği düşüncesi ortaya çıkmıştı.

iOS 11 sürükle bırak

Fakat Apple son yayınladığı bir düzenlemeyle beraber beklentileri boşa çıkardı. iOS 11 işletim sisteminin sürüle bırak özelliğinin iPhone akıllı telefonlarda kullanılmasının pek uygun olmadığını düşünen Apple, konu hakkında da kararını verdi ve eklentiyle beraber bu özelliği iPhone için tamamen kapattı.

Geliştiricilerden Benzeri Açıklamalar Geldi

Apple’ın iOS 11 iPhone sürümü için aldığı kararı ünlü geliştiricilerde doğruladı. Sürükle bırak özelliğinin iPhone tarafından kullanılmasının önüne geçilmesi için yayınlanan eklentinin çalışmaya başladığı ve kullanımı engellediği de doğrulanmış oldu. Konu hakkında ise Apple henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Final sürümüyle beraber bu özelliğin doğrudan kaldırılacağı ve sadece iOS 11 yüklü iPad cihazlarda kullanılacağını da ekleyelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?