iOS 11 Business Chat Hakkında Ne Biliyoruz?

0
63

iOS 11 işletim sisteminin, sadece Apple’ın cihazlarında menüleri düzenlemek, yeni arayüz sistemi sunmak, yazılım desteğini genişletmek gibi artıları olmadı. Bunun dışında çok daha farklı ve iPhone, iPad kullanımını kolaylaştırmak bir yana dursun günlük hayatı kolaylaştıran birçok yenilik de gördük. İşte bu yenilikçi sistemlerden birisi de iOS 11 Business Chat sistemi.

Doğrudan Apple’ın mesajlaşma sistemini değiştirecek olan yeni iOS 11 Business Chat sistemiyle beraber daha önce görmediğimiz bir teknolojiyi de kullanmaya başladık. Hemen iOS 11 Business Chat sisteminin nasıl bir yeni teknoloji olduğundan bahsedelim.

iOS 11 Business Chat Mesajlaşma Uygulamasına Nasıl Bir Yenilik Getiriyor?

iOS 11 Business Chat sayesinde artık mesajlaşma uygulaması üzerinden ticaret dönemi başlıyor. Bir nevi yeni sistem kullanıcılarla işletmeleri bir araya getiriyor da diyebiliriz. Üstelik hem ticari olarak hem de müşteri hizmetleri gibi destek olarak. iOS 11 Business Chat kullanarak kolaylıkla istediğiniz herhangi bir firma ile iletişime geçebiliyorsunuz.

iOS 11 Business Chat

Sadece iOS 11 Business Chat üzerinden firmaya mesaj göndererek iletişimi başlatmak yeterli oluyor. Mesajı gönderip iletişimi başlattıktan sonra tıpkı bir alışveriş sitesiyle iletişime geçer gibi işletme ile chat yapabiliyorsunuz. Ürünler hakkında bilgi almanızı sağlayacak olan yeni sistemle beraber ayrıca ürünleri de satın alabiliyorsunuz.

Apple Pay Desteği Geliyor

iOS 11 Business Chat sistemiyle beraber artık ürün almanız da mümkün. Sadece bir mesaj ile işletmeden ürün satın almanız mümkün. Bunun için de Apple Pay kullanılacak. Tabi ki şu an için ülkemizde geçerli olması beklenmeyen ürün satın alma işleminin ülkemizde ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise bir bilgi yok.

Bunun dışında iOS 11 Business Chat üzerinden işletmelerle iletişime geçtiğinizde işletme size mesaj gönderebiliyor. Fakat siz mesaj göndermediğiniz sürece işletme size bu sistem üzerinden herhangi bir mesaj gönderemiyor. İsterseniz işletmeyle ilgili olarak tüm mesajlaşmalarınızı da silebiliyorsunuz. Konuşmayı kapatabiliyorsunuz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?