iOS 11 Beta 1 Yayınlandı. iOS 11 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

4
75

WWDC 2017 etkinliğinden sonra Apple’ın birçok yeniliği ortaya çıktı ama kullanıcıların en çok merak ettikleri konu Apple’ın yeni iOS 11 işletim sistemi oldu. Tanıtıldığı andan bu yana özellikleriyle bir hayli ilgi çeken iOS 11 için rehber bilgileri de gelmeye başladı. Bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri konu ise yeni işletim sisteminin nasıl yükleneceği oldu. Apple’ın açıklamalarında da yer aldığı gibi iOS 11 nasıl yüklenir sorunu cevaplıyoruz. Peki iOS 11 nasıl yüklenir? Bakalım.

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

Öncelikle Apple’ın yeni işletim sistemini kullanmanız için iOS 11’i destekleyen bir cihaza ihtiyacınız var. Eğer iOS serisinin hangi cihazların desteklediğini görmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya gidebilirsiniz.

Bakınız: iOS 11 alacak cihazlar

  • Eğer cihazınız destekleyen bir seri ise şimdi gelelim iOS 11 nasıl yüklenir sorununun cevabına.
  • İlk olarak cihazınızda yer alan verileri yedeklemenizi öneriyoruz. Her yükseltmede olduğu gibi iOS 11 yükseltmesinde de cihazınızı güncellemeden önce yedeklemeniz gerek.
  • Şimdi geliştirici profili yüklemek gerekecek. Şu an sadece geliştiriciler yükleme yapabiliyor.
  • iOS 11 hazır bazı geliştirici profilleri var bir geliştirici profili indirmeniz mümkün. Fakat bağlantıyı yükleme yapacağınız cihazdan açmanız gerek. Bu geliştirici profillerini direk olarak yükleyerek güncellemeyi yapabilirsiniz. Fakat bunun dışında kendiniz de UDID kaydı yaparak bir geliştirici hesabı açabilirsiniz. Apple geliştirici merkezinden açacağınız hesap ile cihaza indirme yapılıp güncelleme yapabilirsiniz.
  • Ayarlar sekmesi ve yazılım güncellemesi bölümünden güncelleme yapmak istediğinizde otomatik olarak iOS 11 indirilecektir. Fakat bu geliştirici hesabı üzerinden yükleme. Bunun dışında geliştirici hesabınızla iTunes üzerinden de dosyalarınızı indirip yükleyebilirsiniz. Beta sürüm halka açık versiyon ise Haziran sonunda gelecek.

Sorularınız varsa yorum bölümüne bekliyoruz.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?