iOS 11 Batarya Sorunu İçin Yeni Düzenleme

1
141

iOS 11 yayınlanır yayınlanmaz sorunları da gündeme gelmeye başladı. İlk olarak yeni işletim sisteminin sistemsel sorunları dikkat çekmiş ve özellikle eski akıllı telefon modellerinde ciddi sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Hatta bazı kullanıcılar özellikle iPhone 5s modellerinde iOS 11 ile telefonların daha da yavaşladığını bile söylemeye başladı. Yeni işletim sisteminin eski telefonlarda karşılaştığı bu sorunlar sonrasında asıl büyük sorun ise pil konusunda ortaya çıktı. İlk başta sadece bir iddia olarak gündeme gelen iOS 11 pil sorunu, testlerde de karşımıza çıktı. Hatta sorunun çözülmesi adına özel bir değişiklik yapılacağının da bilgisi verildi.

iOS 11 Pil Sorunu Ne Zaman Düzelecek?

Apple’ın resmi bir açıklaması olmasa da iOS 11 pil sorunu konusunda testler yapılmış durumda. Yapılan ilk testlere göre iPhone 7’den daha eski olan akıllı telefonlar içerisinde iOS 10, 240 dakika kullanım sunuyor. Tam dolumdan tam boşalma süresine kadar 240 dakikalık bir kullanım imkanı sunulabiliyor.

Fakat diğer bir test olan iOS 11 pil testinde ise telefonların sadece 96 dakika dayanabildiği görülüyor. Bu süre oldukça düşük ve kullanım farklılığı da yok. Yani her iki model içinde aynı şekilde testler yapılmış durumda. Testlere göre değerlendirdiğimiz zaman iOS 11 pil sorunu doğrudan karşımıza çıkıyor. Son olarak 50 bin cihazda yapılan testlerde de aynı sorunun tespit edilmesiyle beraber, bu konuda düzenleme yapılacağı ortaya çıktı.

iOS 11 pil sorunu

Yeni iPhone modellerinin pil kapasitesinin daha düşük olmasına rağmen, pil dayanma sürelerinin daha da artırılması için iOS 11 serisinde önemli bir değişiklik yapıldığı belirtiliyor. Bu düzenlemenin eski iPhone modellerinde iOS 11 pil sorunu yaşanmasına neden olduğu düşünülüyor. Apple’ın ise iOS 11.1 sürümüyle beraber, yaşanan pil sorununu tamamen ortadan kaldıracağı belirtilmekte. Tabii ki yine de teknoloji devinin resmi açıklamalarını beklemek gerekecek. Buna karşın yeni modellerin içerisinde yer alan sistemlerde de pil konusunda farklı düzenlemeler görebiliriz. Yeni modellerin pil kapasiteleri gerçekten düşük.

İLGİLİ HABER:  macOS Sierra 10.12.3 Public Beta 2 yayınlandı

İlginizi Çekebilir:  iPhone 8 Nasıl Bir Telefon?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?