iOS 11 Aramaları Otomatik Yanıtlama Özelliği ve Kullanımı

0
1459

iPhone ve iPad serisi için yayınlanan iOS 11 işletim sistemiyle beraber birçok yeni özellik kullanıma girdi. Tüm bu yeni özellikleri ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar sadece geliştirici sürümü yayında olduğu için iOS 11 beta sürümlerinin tam olarak ne gibi yenilikleri getireceği bilinmiyordu.

Son olarak herkese açık beta sürümünün yayınlanmasının ardından yeni iOS 11 özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de aramaları otomatik yanıtlama özelliği. Aslında aramaları otomatik yanıtlama özelliğine çok da yabancı değiliz. Android akıllı telefonların birçok modelinde benzeri bir özellik bulunuyor.

iOS 11 Aramaları Otomatik Yanıtlama Sistemi

Yeni iOS sürümüyle beraber bu özellik iPhone akıllı telefonlarına da getiriliyor. iOS 11 aramaları otomatik yanıtlama sistemi sayesinde, kullanıcıların gelen aramaları belli bir süre cevaplamaması durumunda arama otomatik olarak açılıyor. Peki iOS 11 aramaları otomatik yanıtlama özelliği ne işe yaramakta?

Bu özellik sayesinde telefonunuza ulaşmanızın güç olduğu durumlarda doğrudan aramayı telefonunuzun cevaplamasını sağlayabiliyorsunuz. Tabi ki kablosuz kulaklık, mikrofonlu kulaklık gibi araçları kullanan kullanıcılar için gelen çağrıları doğrudan kulaklık üzerinde kullanmanız mümkün.

iOS 11 arama otomatik yanıtlama

Fakat araçlarda yer alan eller serbest teknolojisinde olduğu gibi, özellikle araç kullanımı sırasında dikkatin engellenmesini sağlayacak teknolojiler olarak düşündüğümüzde iOS 11 aramaları otomatik yanıtlama özelliğinin aslında ne kadar önemli bir özellik olduğunu görebiliyoruz. Peki iOS 11 arama otomatik yanıtlama özelliği nasıl kullanılacak?

iOS 11 Arama Otomatik Yanıtlama Kullanımı

Bu işlem için uygulayacağınız adımlar şöyle;

  • iOS 11 yüklü cihazınızdan uygulama menüsü üzerinden “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz.
  • Buradan “genel” kısmına giriş yapıp ardından ise “erişilebilirlik” sekmesine giriyoruz.
  • Daha sonra “sesli arama yönlendirme” özelliğinden, “aramaları otomatik yanıtlama” sekmesine girip istediğiniz şekilde ayarlarınızı düzenleyebiliyorsunuz.
  • Buradan süre seçimi de yapmanız gerekecek. Mesela gelen aramaya 10 sn bakılmazsa otomatik yanıtla gibi.

Not: Yeni özellik iOS 11 ile gelen mini bir değişiklik. İşletim sistemini çok daha kullanışlı hale getiren özelliğin kullanımı için mutlaka iPhone telefonunuzda iOS 11 yüklü olması gerekiyor.

BİR ÖNCEKİ YAZIMIZDA: İOS ASSASSİN’S CREED REBELLİON

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?