iOS 11.2 Beta 5 Sonrasında iOS 11.2 Final Hazırlıkları Başladı

1
66

iOS güncellemeleri içerisinde en uzun soluklu olacak olan iOS 11 gibi duruyor. Duyurulduğu andan itibaren tıpkı iPhone X modelinde sunulan farklılık gibi yazılım alanında Apple’ın farklılık oluşturmasını sağlayan işletim sistemi, her ne kadar başarılı bir sürüm olsa da çok fazla sistem hatası dikkat çekti. Pil tüketiminin kötü olması, menüler arası geçişlerde sorunlar yaşanması, donma sorunları ve daha birçok sorun iOS 11 işletim sisteminin tüm yeniliklerinin hataların gerisinde kalmasına neden oldu. Apple ise bu durumu değiştirmek için farklı bir güncelleme stratejisi izledi. Birkaç farklı sürüm olarak yayınlanan güncellemeler son olarak iOS 11.2 Beta 5 güncellemesiyle ortaya çıktı. iOS 11.2 Beta 5 sürümünün yayınlanmasının ardından final sürüm içinde geri sayım başladı.

iOS 11.2 Beta 5 Neler Getirdi?

İkinci büyük güncelleme sürümü olan iOS 11.2 sürümünün yeni betası olan iOS 11.2 Beta 5, çok fazla yenilik sunmadı. Sadece sistem kısmında önemli bir düzenleme yapıldı ve pil tüketimi konusunda bu düzenleme oldukça etkili oldu. Fakat bunun dışında iOS 11.2 Beta 5 güncellemesinin önemli bir yenilik getirdiğini görmek mümkün olmadı. Sistem iyileştirmeleri ve hata iyileştirmeleri yapan yeni güncellemenin işaret ettiği önemli bir detay daha var.

iOS 11.2 Beta 5

iOS 11.2 Beta 5 sürümünden sonra ikinci büyük güncelleme için geri sayımın başladığı ortaya çıktı. Muhtemelen ikinci büyük güncelleme için son beta sürümlerine geçiş yapıldı. Bir sonraki beta sürümene geçtikten sonra ya da direk bu sürümden sonra final güncellemesinin gelmesi bekleniyor. Final güncellemesinin ardından yeniliklerde tam olarak ortaya çıkacak. Bir kez daha hatırlatalım ki yeni sürüm pil konusunda bir düzenleme getirmekte.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Satışları Yılı iPhone 8 Satışlarından Önde Kapatabilir

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Beta 1 Yayına Girdi! Sürprizler Neler?

1 YORUM

  1. Hocam yazı için teşekkürler öncelikle,zaten ios’un son güncellemesinde dediğiniz gibi pil iki kat fazla kullanılıyordu fakat gelecek olan bu 11.2 final güncellemesinde batarya ile alakalı yapılan değişiklikler kullanıcıları olumlu yönde etkileyecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?