iOS 11.1 Güncellemesi Yayınlandı!

0
71

iOS 11 güncellemeleri sürekli olarak yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak iOS 11.2 beta sürümünün yayına girdiğini gördük. Yeni beta sürümünün yayınlanması adeta büyük bir sürpriz oldu çünkü beklenti iOS 11.1 yönündeydi. Apple bu konuda da beklentileri karşıladı ve iOS 11.1 sürümünün kararlı halini yayınlandı. iOS için ilk büyük güncelleme sürümü olan iOS 11.1 serisinin yayınlanmasının hemen ardından da merak edilen tüm yenilikler ortaya çıkmış oldu. iOS 11.1 Yeniliklerine bakalım.

iOS 11.1 Neleri Değiştirdi?

Yeni güncelleme sonrasında Apple’ın önemli yenilikleri uyguladığını görüyoruz. Zaten beta sürümünde gördüğümüz yenilikler bir yana, iOS 11.1 sürümünün kararlı halinde de önemli değişiklikler gördük. iOS 11.1 serisinde yer alan ilk değişiklikte pil konusunda oldu. Artık pil özellikleri eleştirilen durumlarda olduğu gibi aşırı hızlı bitme sorunlarıyla karşı karşıya kalmayacak. Apple bunun için önemli düzenlemeler yapmış durumda. Pil optimizasyonunu sağlamak adına atılan adımlar başarılı olmuş gibi duruyor.

Bunun dışında iOS 11.1 sürümüyle beraber beta sürümünde ortaya çıkan yeni Unicode 10 emoji serileri de kullanıma girmiş oldu. Gandalf ve Vampir emojileri gibi yeni türleri de görüyoruz. Bir diğer yenilik ise Safari durum çubuğunda yapıldı. Safari sayfa başına dönerken kullanılan emojiler değiştirildi.

iOS 11.1

Kilit ekranı kamera animasyonu tamamen değiştirildi. Assistive Touch adı ile bilinen dokunmatik işlemcilerinin de bir hayli geliştirildiği görülüyor. Uzun basma ayarlarından 3D Touch ayarlarına kadar hemen her ayar yeniden düzenlendi. Bunun yanında 3D Touch uygulama değiştiricinin de iOS 11 serisine geri geldiğini gördük.

Genel sorunlar giderildi ve en önemlisi iOS 11 hatalarında iyileştirmeler yapıldı. İlk büyük güncelleme sürümünün desteklenen her cihaz için şu an yayında olduğunu da ekleyelim. Tek yapmanız gereken OTA üzerinden yani, cihazınızın yazılım güncellemeleri kısmından güncellemeleri kontrol etmek. Güncelleme kontrollerinden sonra yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.2.1 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2 Beta 1 Yayına Girdi! Sürprizler Neler?

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?