iOS 10 hangi cihazlarda kullanılır?

2
1038

iOS 10 beta sürümü yayınlandı.  İOS 10 nasıl yüklenir? sorusunun cevabını aşağıda vermiştik:

iOS 10 yükle

Birçok arkadaşın kafasında ” Acaba benim iPhone telefonum iOS 10 destekliyor mu? ” sorusu var.. Bu konuda bu sorunun cevabını vereceğiz.

ios-10

 

Hangi telefonlar iOS 10’u destekliyor?

İOS 10 güncellemesini yükleyebilecek olan cihazlar şunlar:

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 

Yukarıda İPhone 5 versiyonlarının da listelenmesine rağmen, aldığımız duyumlar göre, iPhone 5 kullanıcıları iOS 10 beta 1 yükledikten sonra sıkıntılar yaşadılar. Bu sıkıntılardan bazıları şunlar:

“Bir çok uygulamada çökme var.”

“Telefon sürekli kendini resetliyor.”

“Şarj çabuk bitiyor.”

 

Son iki iOS versiyonu: iOS 8 ve iOS 9 du. Bu iOS versiyonları, iPhone 4S, iPad 2, ve iPod touch 5th generation cihazlarda sorunsuz çalışıyordu.

iOS 10 ise;  iPhone 5, iPad 3, ve iPod touch 6th generation cihazlarında kasmalara neden olabilir.

Neden böyle diyoruz?

Çünkü daha önceki iOS versiyonları 512 Mega Bayt  RAM’e kadar olan cihazlar için çıkmıştı.  Fakat iOS 9, 2 Giga Bayt RAM’e  kadar olan cihazlar için optimize edilmişti. Yani, iPhone 6S, the iPad Air 2, ve iPad Pro için.

Apple, bir sonraki seviyeye ulaşmak için, minimum sistem gereksinimlerini 1 GB RAM olarak belirledi.Bunun anlamı, cihazınız 1GB RAM’den daha azına sahipse, iOS 10 ‘da sorun yaşayabilirsiniz.

Bu konuda hangi telefonların iOS 10’u desteklediklerini anlattık. “iOS 10 hangi yeniliklerle geliyor?” sorusunun cevabı ise aşağıda.

iOS 10 hangi yeniliklerle geliyor?

İLGİLİ HABER:  iOS 14 Kullanım Oranı Maksimum Seviyeye Dayandı

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?