iOS 10 beta’dan eski sürüme nasıl geri dönülür?

105
1250

 

Güncelleme: Dün iOS 10 final sürümü yayınlandı. Bununla ilgili yaptığımız haber için tıklayın

iOS 10 ile ilgili birçok sorun ortaya çıktı. Bu sorunlar, bazı kullanıcıların eski sürümlere dönmek istemesine yol açıyor. Biz de iOS 10’dan iOS 9.3.5’e nasıl geri dönülür? Bunu anlatalım dedik.

iOS 10’dan iOS 9.3.5 ‘e nasıl geri dönülür?

Sizler için downgrade işlemini sorunsuz yapmanız için bu rehberi hazırladık.  iPhone, iPad veya iPod Touch için anlattıklarımız geçerli olacak.

  1.  iOS 9.3.5 dosyasını aşağıdaki linkten indirin.

Linki paylaşmayalım ama siz ipsw.me diye aratırsanız çıkacaktır.

2. Chazınızı DFU moduna alın.

DFU moda almak için iPhone telefonlarda Güç tuşu ile Home tuşuna aynı anda basıyoruz.  10 saniye basılı tutuyorsunuz. Ekran kararıyor.  Sonra power tuşunu bırakıyoruz. Home tuşunu basılı tutmaya devam ediyoruz.

3. Cihazınız recovery moduna girecektir.  iPhone başlarken iTunes pop up görülecektir. Artık cihazınız iOS 9.3.5 e geri yüklemeye hazırdır.

iOS-10-beta-dan-iOS-9a

 

4. Restore iPhone seçeneğini tıklayın.

5. İndirdiğimiz 9.3.2 dosyasını seçerek geri yükleye basıyoruz.

6.  Yedekten yükleme seçeneğini seçip yüklemeye devam edin.

Halen yapamadıysanız ;

iPhone fabrika ayarlarına döndürme konusuna bakınız.

105 YORUMLAR

  1. Merhaba Fatih Hocam bu imza olayı tam olarak nedir ? Bende 6s plus var son 11.2.6 yüklü ben şuan hiçbir şekilde 10.3.3 e downgrade yapamazmıyım yoksa şansıma olabilir m ? Bu imza kapanma olayı ne zaman oldu ? Saygılar

    • Merhaba. Apple yeni sürüm çıkardığında bir süre sonra eski sürüme geri dönmeyi engelleyecek önlemler alır. Buna imzalama deniliyor. 10.3.3’e dönmek mümkün değil. ipsw(me)sitesinden cihazınız için dönebileceğiniz eski sürümleri görebilirsiniz.

  2. Methane iPhone 6s 128 gb kullaniyorum yurtdisi cihazi.2gundur sarj sorunu yasiyorum saniyesinde bitiyor surum olarak 10.3.1 kullaniyorum ne yapabilirim destek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?