iOS 10.3 İçin Jailbreak Geliyor

0
84

Apple’ın en popüler işletim sistemi iOS işletim sistemi olarak biliniyor. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak güncellenen iOS işletim sistemi sonunda iOS 10.3 sürümüne ulaşarak en güncel sürümüne ulaşmıştı. Apple’ın en başarılı işletim sistemi olarak gösterilen yeni seri işletim sisteminin yayınlanmasının hemen ardından Apple aynı zamanda en büyük sorunlarından birisine de çözüm bulmuştu. Yeni sürümden sonra her sene Apple’ın engellemek için büyük oranda çaba sarf ettiği Jailbreak yayınları da durdu.

En son Lucas Todesco tarafından iOS 10.2 sürümü için yayınlanan Jailbreak sürümüyle beraber iOS için bu devir son bulmuştu. Markanın yeni seri işletim sistemlerinde bu konuda bir açık bulunamadığı için işletim sisteminin Jailbreak sürümü bir türlü yayınlanmamıştı. Son olarak Todesco yaptığı açıklamada yeni seri işletim sisteminin Jailbreak sürümlerinin gelmeyeceğini belirtmişti. En azından ünlü isim kendisinin bundan sonra yeni sürüm çalışması yapmayacağını açıklamıştı. Fakat beklenen sürüm için yeni haber geldi.

Pangu Team Yeni Jailbreak Sürümü İçin Çalışma Başlattı

Öncelikle Apple’ın yeni sürümleri için yapıldığı belirtilen çalışmayla beraber bundan sonraki sürümler için yayın yapılmayacağı doğrudan iOS 10.3 ve iOS 10.3.1 için yayınlanacağı açıklanan Jailbreak sürümünü şimdilik sadece demo versiyonunun yayınlanacağı söylemek gerekiyor. Pangu Team tarafından iOS 9 sonrasında yapılan ilk çalışma olarak değerlendirilen yeni Jailbreak sisteminin demo sürümünün yapılan bir teknoloji zirvesinde de göründüğünü ekleyelim. Şimdilik sadece belli başlı deneme görüntüleri paylaşımıyla ortaya çıkan yeni seri Jailbreak sürümünün demo denemelerinin devam ettiği düşünülüyor.

iOS 10.3 Jailbreak iddiaları
iOS 10.3 Jailbreak gelir mi

Fakat yeni sürümün demo versiyonuyla alakalı herhangi bir doğrulama yapılmadığını da önemli bir ayrıntı. Pangu Team tarafından yapılan herhangi bir demo açıklaması bulunmadığı için kesin olarak bu sürüm gelecek demek yanlış olur. Fakat şimdiden yeni Jailbreak versiyonu için video paylaşımlarının yapılmaya başlanması yeni Jailbreak sürümünün yayınlanacağı yönündeki iddiaları da arttırmakta. Eğer yayınlanacak olursa yeni sürümün önümüzdeki hafta içerisinde kullanıma sürülmesi bekleniyor. Yeni sürümde yapılacak olan değişimler ve hangi cihazların destekleneceği de önümüzdeki hata içerisinde açıklanacak gibi duruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?