iOS 10.3.3 Beta 3 Geliştirici Sürümü Sunuldu

0
89

Apple’ın işletim sistemleri güncellemeleri devam ediyor. Teknoloji devi şu an için iOS 11 işletim sisteminin herkese açık beta 1 sürümünü yayınlamak üzerine çalışmalarına devam ediyor. Fakat Apple’ın tek sunduğu değişiklik ya da yenilik bununla sınırlı değil. Bunun yanında iOS 11 tamamlanana kadar bir yandan da Apple’ın iOS 10 sürümünün hatalarını gidermeye de devam ettiğini görüyoruz. Apple’ın artık eski sürüm olarak adlandırdığı sürüm için yayınladığı son güncelleme ise iOS 10.3.3 Beta 3 sürümü olarak öne çıktı. iOS 10 serisi için gelecek son güncelleme sürümü olan 10.3.3 serisi içinse beta 3 sürümü de sonunda yayına girdi.

iOS 10.3.3 Beta 3 Neler Getiriyor?

iOS 10.3.3 Beta 3 sürümünün ilk olarak geliştiriciler için yayınlandığını belirterek başlayalım. Geliştirici sürümü yayınlanan iOS 10.3.3 Beta 3 sürümüyle beraber bir değişiklik beklemeyin. Apple bu sürümle beraber yenilik anlamında hiçbir değişikliğe gitmemiş durumda. Bunun yerine işletim sisteminin iOS 10.3.2 sürümünde yaşanan belli başlı sorunları giderdiği düşünülüyor.

iOS 10.3.3 Beta 3

Genel performans sorunlarının giderilmesi bir yana dursun bunun yanında güvenlik sorunları içinde yeni güncellemeler yayınlandığı belirtiliyor. Güvenlik konusunda özellikle iOS 11 almayacak olan cihazlar için ciddi iyileştirmeler yapılması bekleniyor. Bu iyileştirmeler iOS 10 sürümünün sonlanacağı sürümün iOS 10.3.3 olması nedeniyle de bir hayli önemli. Öyle ki söz konusu güncellemenin içerisinde hiçbir güvenlik açığının bulunmaması gerekiyor.

iOS 10.3.3 Beta 3 Herkese Açık Sürüm Ne Zaman Gelir?

Tüm bunlarla beraber şu an için sadece iOS 10.3.3 Beta 3 geliştirici sürümü yayında. Yeni sürümün herkese açık olan versiyonunun ise birkaç gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Final sürümü içinse yine çok kısa bir süre kaldığını da ekleyelim. Final sürümünde de bir değişiklik beklenmese de Apple’ın yeni sürprizleri de gündemde olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?