iOS 10.3.3 Beta 1 Yayına Geçti

3
75

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi olan iOS 10.3.2 güncellemesinin final sürümü dün itibariyle yayınlandı. Yeni işletim sistemi güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından ise son olarak yayınlanan beta 5 sürümünün hataları giderilmiş ve iOS 10.3.2 sürümü tamamen kararlı sürüm olarak yayınlanmıştı.

Yeni seri işletim sistemi güncellemesinin yayınlanmasıyla beraber Sirikit ve CarPlay sistemlerinde de yenilikler yapılırken bunun dışında çok önemli güvenlik güncellemeleri yapıldığını da belirtmiştik. Dün itibariyle yayınlanan yeni sürümün üzerinden sadece 1 gün geçmişken şimdi ise iOS’un yeni bir güncellemesi daha yayınlandı. iOS 10.3.3 sürümü geliyor. Yayınlanan beta 1 serisine göre yeni işletim sisteminin özellikleri neler bakalım.

iOS 10.3.3 Beta 1 Sürümüyle Beraber Neler Geliyor?

Öncelikle yayınlanan yeni beta sürümünün boyutlarından bahsetmek gerekiyor. Boyut konusunda yeni sürüm şaşırtıcı bir şekilde yüksek bir kapasiteyle beraber geliyor. Toplamda 2.03 GB gibi oldukça yüksek bir boyutu olduğu açıklanan yeni güncellemenin indirilebilir durumda olduğunu da ekleyelim. İlk olarak geliştiriciler için yayınlanmış olan iOS 10.3.3 beta 1 sürümünün tüm geliştiriciler için indirilebilir olmasının dışında kısa süre içerisinde hemen herkese açık olarak da sunulması bekleniyor.

ios 10.3.3 beta 1

Yeni beta sürümünün beraberinde neler geldi diye bakacak olursak karşımıza çok fazla bir şey çıkmıyor. Öyle ki yeni güncelleme çok net yenilikler ya da değişimler yok. Muhtemelen dün yayınlanan kararlı sürümde yer alan hataları ve açıkları kapatan güncellemenin genel anlamda ciddi performans iyileştirmesi de yapılacağı belirtiliyor. Ayrıca pil konusunda da yeni beta sürümünde ufak değişimler yapıldığı belirtilmekte.

iOS 10.3.3 Sonrası Güncelleme Gelecek Mi?

Aslında 10.3.2 sürümünden sonra Apple’ın yeni bir sürüm yayınlaması beklenmiyordu. Fakat hata düzenlemesi temelli yeni bir sürümün gelmesi de markanın bir süre daha güncellemelerine devam edeceğini gösteriyor. Tabi ki artık büyük bir güncelleme söz konusu olmayacak. Doğrudan 10.3 sürümleri için ara güncellemeleri göreceğiz. Yeni sürüm hakkında yeni bir özellik ortaya çıkarsa yazımızı da özelliklere güncelleyeceğimizi ekleyelim.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?