iOS 10.3.1 Jailbreak İçin Yeni Bir Açıklama Geldi

0
72

iOS işletim sistemi için sürekli gelen güncellemelerle beraber yavaş yavaş Jailbreak işleminin önü kapanmaya başladı. Özellikle yeni seri iOS 10 güncellemelerinden sonra, işletim sisteminin Jailbreak sürümleri adeta sessizliğe büründü. iOS’un yeni serileri için yeni bir Jailbreak sürümünün gelmemesine karşın Todesco’nun da artık bu işlem için uğraşmayacağını açıklaması, umutları iyiden iyiye bitirdi. Fakat son gelen haberler Pangu ekibi tarafından iOS 10.3.1 Jailbreak sürümünün çıkarıldığı ve demo olarak hazırlandığı yönündeydi. İşte bu iddiaların sonrasında çok ünlü bir isimden bir iOS 10.3.1 Jailbreak açıklaması daha geldi.

iOS 10.3.1 Jailbreak Bekletecek Ama Gelecek

iOS 10.3.1 Jailbreak sürümü için yeni iddia güvenlik araştırmacısı Adam Donenfeld tarafından geldi. Ünlü isim yaptığı açıklamada iOS 10.3.1 sürümünde Apple’ın ciddi açıklar bıraktığı belirtiliyor. Teknoloji devinin bu açıkları kapamak için iOS 10.3.2 sürümünü yayınladığı ve 8 ana başlık altında açıkların kapatıldığı belirtiliyor.

iOS 10.3.1 Jailbreak

Ünlü isim tarafından yapılan açıklamaya göre bu sistem açıkları ilerde ciddi sorunlara neden olacağı için Apple erken davranarak açıkları kapattı. Fakat 8 ana başlık altında gösterilen açıkların iOS 10.3.1 Jailbreak sürümünün de önünü açtığı belirtiliyor. Adam Donenfeld’e göre kesinlikle iOS 10.3.1 Jailbreak sürümü gelecek. Fakat bu nokta da son kullanıcı için yeni sürümün gecikeceği de belirtiliyor.

iOS 10.3.1 Jailbreak Ne Kadar Gecikmeli Gelecek?

Apple’ın Jailbreak serilerine ne kadar mesafeli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle her ne kadar açıklar olsa da yeni serilerden Jailbreak oluşturmak hiç de kolay değil. Buna karşın Apple’ın hala iOS 10.3.2 sürümünden iOS 10.3.1 sürümüne geçişleri kapatmaması da markanın bu alanda bir tehlike görmediğini gösteriyor.

Fakat iOS 10.3.1 Jailbreak için yapılan açıklamaya bakacak olursak illa ki gelecek olan Jailbreak sürümünün bahsettiğimiz nedenlerle biraz daha gecikeceği belirtiliyor. Kısa süre içerisinde yayınlanması beklenmeyen sürümün ne zaman geleceğini bilmek ise oldukça zor. Bunun için bir süre daha açıklamaları takip etmemiz gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS Jailbreak ve Downgrade Bekleyenler İçin Şok Haber

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?