iOS 10.3.1 İle iOS 10.3.2 Beta 5 Performans Karşılaştırması. Hangisi Daha İyi?

0
70

Apple’ın en çok konuşulan işletim sistemi iOS işletim sistemi. İlk sürümünden bu yana markanın en çok konuşulan işletim sistemi hatta en çok konuşulan yazılımı olan iOS işletim sisteminin şimdilerde ise tarihinin zirvesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Özellikle iOS 10 sürümünün yayınlanmasından sonra adeta yeni nesle geçiş yapan işletim sistemi şimdilerde dünya üzerinde en çok kullanılan serilerden birisi. Yeni Siri özelliklerinden tutunda çok daha güvenli bir kullanım ortamı oluşmasına kadar birçok yeniliğin beraberinde geldiği iOS 10 şimdilerde ise sürekli güncelleme alıyor.

iOS 10.3.2 Performans Artışı Sağlıyor Mu?

Gelen yeni güncellemeler iOS 10.3 sürümü üzerinden devam ediyor. En son yayınlanan kararlı sürüm olarak bilinen iOS 10.3.1 sürümünden sonrada aralıksız güncellemelerine devam eden Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında da sürekli bir beta sürümü görmek mümkün.

Bu noktada son olarak yayınlanan beta sürümü olan iOS 10.3.2 beta 5 serisinden sonra ise Apple’ın yaptığı güncelleme düzeni merak edilmeye başlandı. Sadece 1-2 günlük aralarla yayınlanan yeni güncellemelerin olması oldukça düşündürücü. Bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri konu ise güncellemelerin performans odaklı mı yoksa güvenlik için mi yayınlandıkları.

Ayrıca yine bir diğer önem verilen nokta hangi sürümün ne kadar performanslı olduğu. İşte tüm bu soru işaretlerinin cevabı için yeni bir karşılaştırma yapıldı. iOS 10.3.2 beta 5 sürümünden sonra yapılan karşılaştırmada Apple’ın iOS 10.3.1 güncellemesi yüklü olan iPhone cihazlarıyla iOS 10.3.2 beta 5 yüklü olan iPhone cihazları karşılaştırıldı.

Sonuçlar ise şaşırtıcı. iOS 10.3.2 beta 5 sürümünün performans galibi olması beklenirken testlerde iOS 10.3.1 sürümünün hem açılış ekranında hem de kullanımda çok mini bir üstünlüğü olduğu görülüyor. Fakat bundan iOS 10.3.2 serisinin beta sürüm olmasının etkisi de oldukça fazla unutmamak gerekiyor. Yani iOS 10.3.2 kararlı sürüm eski sürüme göre daha hızlı olacaktır. En azından beklenti bu yönde. Karşılaştırma videolarını aşağıda bulabilirsiniz.

İPHONE 6

İPHONE 6S

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?