iOS 10.2 Jailbreak Beta Sürümü Desteklediği iPhone Serileri

0
71

Apple iOS 10 sonrasında artık işletim sistemi güvenliğin çok daha yüksek bir dereceye taşımış durumda. Sadece iOS 10 ile beraber değil yeni seri işletim sisteminden sonra gelen yeni iOS güncellemeleri ile beraber güvenlik konusunda Apple’ın kullanıcılara üst düzey bir performans sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Özellikle son güncellemelerinden biri olan iOS 10.2 güncellemesi sonrasında çok daha başarılı bir işletim sistemi haline gelen iOS 10 işletim sisteminin yeni güncellemeden sonra ise artık Jailbreak sürümlerinin de yayınlanmasının çok daha zor olduğu da belirtilmişti. Fakat bunlara rağmen uzun süre sonra iOS 10.2 Jailbreak sürümünün de sonunda beta versiyon olarak yayınlandığı açıklandı.

iOS 10.2 Jailbreak Henüz Beta Sürüm

Yayınlanan yeni iOS 10.2 Jailbreak serisinin sadece beta sürüm olarak yayınlandığı ve söz konusu sürümün kararlı olarak çalışmadığı da belirtildi. Tüm bunlarla beraber beta sürüm de olsa iOS 10.2 Jailbreak sürümünün özellikleri kullanıcılar tarafından da merak edilmeye başlandı. İlk olarak ise iPhone cihaz desteği konusunda ne gibi detayların söz konusu olduğu merak edilmeye başlandı.

Bu noktada öncelikler serinin sadece 64 bit cihazlarda çalıştığını belirterek başlayalım. Bunun dışında yapılan açıklamalara göre dediğimiz gibi şu an sadece beta sürümü söz konusu. Bunun dışında doğru bir şekilde çalışan final sürümü yok. Sadece iOS 10.2 üzerinde çalıştığı da belirtilen Jailbreak için desteği bulunan cihaz sayısı ise oldukça sınırlı. Hemen belirtelim iPhone 7 serilerinde iOS 10.2 Jailbreak kullanılmadığı belirtiliyor.

Bunun dışında iOS 10.2 Jailbreak serisinin kullanılabilir olduğu modellerin ise isimleri şöyle belirtilmiş;

  • iPhone SE
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 6s
  • iPad Pro

Bu modellerin dışında şu an için iOS 10.2 Jailbreak desteğinin bulunmadığı belirtiliyor. Söz konusu Jailbreak sürümü güncellenecek mi? Akıllı telefonlar için desteğinin artması durumu söz konusu mu? Henüz bilinmiyor. Buna karşın Apple’ın önlem olarak ise iOS 10.2.1 güncellemesinden eski sürüme geri dönüşleri beklenen sürelerden çok daha erken kapatması böylelikle iOS 10.2 Jailbreak kullanımını azaltması da yine beklentiler arasında.

İLGİLİ HABER:  macOS Catalina 10.15.7 Güncellemesi Neleri Değiştirdi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?