iOS 10.2.1 Kararlı Sürümü Yayınlandı

1
76

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 10 için yeni güncelleme çalışmaları başlattığını biliyoruz. Çıkış tarihinden bu yana sürekli olarak güncellenmeye devam eden yeni işletim sistemi son olarak ise iOS 10.2 sürümüyle beraber kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Öncelikle birçok yeni emoji desteğinin bulunması, yeni TV uygulaması desteği, fotoğraf modlarında iyileştirmeler, yazılım sorunlarında iyileştirmeler derken birçok konuda yenilikler getiren işletim sistemi güncellemesinin son olarak ise pil sorunlarını en aza indiren düzenlemeler yaptığını da görmüştük. Tüm bu düzenlemelerden sonra yeni güncelleme sürümünün hemen arkasından Apple’ın iOS 10.2.1 beta sürecine başladığını da gördük. En son beta 4 sürümü yayınlanan yeni güncellemenin sonunda kararlı sürümü olan iOS 10.2.1 serisi de yayınlandı.

iOS 10.2.1 Kararlı Sürüm İle Gelenler

Hemen belirtelim genelde iOS 10.2.1 kararlı sürümü ile beraber görünürde hiçbir değişikliğin olmadığı belirtiliyor. Fakat aslında durum böyle değil. Yeni işletim sistemi güncellemesinden sonra uygulama olarak ya da yeni bir sistem şeklinde yeni bir özellikten bahsetmek mümkün değil fakat bunun dışında aslında sistemsel ve güvenlik konusunda yenilikler bulunuyor. Öncelikle iOS 10.2 sürümünden sonra oluşan uygulama hataları ve sistem performans sorunları bu sürüm ile beraber tamamen ortadan kalkıyor.

iOS 10.2.1 Kararlı Sürüm

Bunun dışında iOS 10.2.1 serisi ile daha kararlı daha güvenli bir iOS yazılımının geldiğini de söyleyebiliriz. TV uygulamasından da performans artışları getiren yeni güncellemenin bunun dışında en çok pil tüketimi konusunda iyileştirmeler getireceği de ortay çıktı.

Pil Sorunları Bitiyor Mu?

MacBook serisi için yayınlanan yeni işletim sistemi güncellemesinde yaşana pil sorunları tamamen giderilmişti. iOS 10.2.1 serisinde de pil konusunda gerek tarayıcı güncellemeleri ile gerek sistem güncellemeleri ile daha yüksek pil süreleri elde edilebileceği ve pil tasarrufu kısmında daha iyi çözümler sunulabileceği de düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Fonksiyon Alanı İçin Yeni Konsept Görüntüler

Not: Güncellemeyi yüklemek için doğrudan telefonunuzun yazılım güncelleme kısmını kullanabilirsiniz. OTA üzerinden yayınlanan güncelleme ayrıca isteyen kullanıcılar tarafından iTunes üzerinden de yüklenebilir.

1 YORUM

  1. Güncellemeyi yükledikten sonra telefonumu şarja takınca aktif görülüyor fakat şarj etmiyor .yardımcı olursanız sevinirim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?