iOS 10.1 problemleri ve çözüm yolları

31
97

Apple’ın iOS 10.1 güncellemesi birçok hata giderme ve iyileştirmelerle geldi. Bunların yanında her iOS versiyonunda olduğu gibi birçok cihazda da problemler oldğu hakkında haberler gelmeye başladı bile.

Haziran ayında Apple, iOS 10 Beta sürümlerini yayınlamaya başlamıştı. Son final sürümüne gelene kadar iOS 10 bir hayli değişikliğe uğradı. Özellikle iMessage ve Haritalar uygulamalarında büyük değişimler olduğunu çeşitli yazılarımızda ifade etmiştik.

Şimdi ise artık iOS 10.1 genel kullanıcıya açıldı ve dün yaptığımız haberde, iOS 10.1’in getirdiği yeniliklere kısaca değinmiştik. Bu haberi okumak için tıklayın:

iOS 10.1 yayınlandı. Hangi yeni özellikler var ?

Aslında birçok kullanıcının derdi yenilik değil. Birçok iPhone kullanıcısı iOS 10 sürümlerinen çok şikayetçiydi. Bu sorunlar çözüldü mü mesele bu..

Pil ömrü, Kablosuz bağlantı, Bluetooth vb… nice problem iOS 10 ile hayatımıza girdi.

iOS 10.1 Problemleri

Nedense problemsiz bir iOS sürümü henüz görülmedi. iOS 10.1 de bu kuralın dışında kalacak değil ya..

İlk duyduğumuz sorunlardan birisi, iOS 10.1 kurarken kilitlenme olduğu şeklinde. Bu problemi yaşıyorsanız, Home butonu ve güç düğmesine, telefon yeniden açılana kadar basın. Çoğu zaman bu işlem probleminizi çözecektir.

iphone-7-home-button-1

Home butonu arızaları, artık iOS 10 tarafından size bir uyarı yazısı ile bildiriliyor. Bu uyarıda servise yönlendiriliyorsunuz. Bu aşamada isterseniz sanal home butonu kullanabiliyorsunuz.

iOS 10.1 sorunları arasında şunlar da var: Wi-Fi, Bluetooth, pil ömrü, rastgele yeniden başlatmalar, uygulamalarda meydana gelen hatalar, TouchID hataları, Apple Muzik ve fotoğraf senkronizasyon hataları

iOS 10.1 problemleri nasıl düzeltilir?

 

 

 

iOS 10.1 yükledikten sonra problemlerle karşılaştıysanız öncelikle paniklemeyin. Daha önce hazırladığımız iOS 10 problemleri ve çözüm yolları adlı makalemize göz atın. Aynı çözüm yolları iOS 10.1 için de geçerli.

iOS 10 ile gelen problemler ve çözümleri

Sorununuz halen devam ediyorsa, buradan bize iletebilirsiniz. İngilizceniz varsa, Apple forumlarında çözüm yolu arayabilirsiniz. Apple forumları için tıklayın.

Sorununuz donanımsal da olabilir. Bunun için Apple Store’larla irtibata geçmenizi öneriyoruz.

iOS 10.1’den iOS 10.0.2 veya iOS 10.0.3’e dönme

Eski iOS versiyonundan daha mı memnun kalmıştınız. O halde iOS 10.0.2 veya .OS 10.0.3 sürümlerine imzalar henüz kapanmamışken geçebilirsiniz.

Apple artık iOS 9 sürümlerinin imzalanmasını yapmıyor. Bu yüzden iOS 10 sürümlerinden daha eskiye dönüş olamıyor.

Eski sürüm yüklemek sizin için sorunun mutlaka çözüleceği anlamına da gelmiyor.  iOS eski sürüm yükleme rehberimizden bu işlemi nasıl yapacağınızı görebilirsiniz:

iOS 10.1’den iOS 10.0.2/iOS 10.0.3’e dönme

Başka ne yapılabilir?

Hiç bir çözü yolu işinize yaramadıysa sabırla iOS 10.1’in üst versiyonlarının çıkmasını beklemekten başka yapacak birşey yok maalesef. Apple, her 2-3 haftada bir yeni bir güncelleme yayınlıyor ve tespit ettiği açıkları ve hataları gideriyor.

 

 

31 YORUMLAR

 1. 6 Plus Kullanıcısıyım Son Gelen Güncellemede Whatshapp Dan Mesaj Geldiginde Kilit Ekranında Görünüyor Kiliti Açıp Whatshapp Gireceğimde Whatsapp Kaç Bidirimin Olup Olmadıgını Göstermiyor Sanki Bildirim Yokmuş Gibi Oluryor Çözümü Nedir Ki ?

 2. ios 10’un ilk sürümünden itibaren videoları oynatma hatası mevcuttu. Bu hata ara sıra meydana geliyordu telefonu yeniden başlatınca sorun geçici olarak düzeliyordu. Fakat yeni sürüm olan 10.1’de de bu durum devam etmekte.
  Her zaman dediğim gibi Steve Jobs öldü apple bitti…

 3. İphone 6 telefonum Son 10.1 güncellemesinden sonra pil %si bir anda sıfıra düşüyor,sonra geri çıkıyor,
  Bu problem çok kötü,konumları kapattığımız halde pil şarzı tutarsız

 4. iPhone 5 ios 10.1 kullanıyorum ve ios 10’a güncelledikten sonra çok fazla animasyon hatası ortaya çıktı. örneğin bir klasöre girdiğinizde klasörün etrafı bulanık oluyorsa bir uygulamaya dokunduğumda ekran animasyon olarak o uygulamaya doğru yaklaşırken bulanıklık kayboluyor ve bu insanı rahatsız ediyor. ayrıca bu hata sadece iPhone 5 te var. Görmek isterseniz videosunu çektim izleyebilirsiniz.

 5. telefonum iphone 5 ios 10.1 güncellemesinden sonra arama geldiği zaman açıyorum saniye 00.00 da donuyo telefon kapatamıyorum aramayı ve ses gelmiyo problem nedir

 6. 6s kullanıcısıyım 10.1 den sonra acayip donmaya başladı oyun oynarken pat donup kalıo.4 5 oyunda bu sekil oluyor. Wi-Fiyi başlatip duruyor. Görüşme yaparken baska birini aradığım an komple donuyor. Telefon gitti sandım

 7. ios 10.1.1 yükledim ama sonra whatsap uptade sorun yaşıyorum appstore güncelleme gözüküyo güncelle butonuna basıyorum store giriş yapın deniyo ama güncelleme yapamıyorum bu sadece whatsapta oluyor

  • Ahmet bey, aşağıdaki yöntemi bir dener misiniz:
   1- Otomatik tarih ve saati kapatın.
   2- Tarihi 1 yıl öncesine alın.
   3- App Storedan bir uygulama indirin.
   4- Tarih ve saati tekrar otomatik olarak ayarlayın.

 8. iphone 6 s kullanıcısıyım son ios sürümünü yükledim sarjımda birden düşmeler oluyor örneğin şarjım %72 den %62 e düşüyor birden nasıl bi çözüm önerebilirsiniz?

 9. iphone 7plus kullanıcısıyım whatsapp bildirimleri uygulamayı açmadan gelmiyor. ne yapmalıyım forumlarda baktım bir çok kişide aynı sorun mevcut bunun bir çözümü varmıdır.

 10. İyi günler iPhone 6 kullanıcısıyım Telefona iOS 10.02 güncellemesi yaptıktan sonra Wi-fi bağlanmıyor hücresel veri aktif fakat hiç bi WiFi bağlantısı ne gözüküyor nede bağlanıyor ağ ayarlarını da sıfırladım ama bi değişiklik olmadı ne yapabilirim

 11. 6s im var YouTube de sorun yasiyoRum hiçbir video açılmıyor güncellemeyi yaklaşık 1ay önce yapmıştım sorunum yoktu suan oluşan bir problem youtub yi de sildim geri yükledim ama sorun devam ediyor ne yapmam gerekli

  • Merhaba. Ayarlar> Hücresel kısmından Youtube’nin hücresel verisinin açık olup olmadığını bir kontrol edin. Olmazsa Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm ayarları sıfırla yapın.

 12. 6 plus kullacısıyım,iCloud Drive videolarını appel tv 4 üzerinden tv ye yansıttığımda “bu film tv de oynatılıyor” yazısı dışında bir görüntü çıkmıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?