iOS 10.1 İşletim Sistemi Sonunda Çıktı

3
56

Apple’ın bu sene yeni seri akıllı telefonları ile beraber yeni mobil işletim sistemlerini de duyurduğunu biliyoruz. Yeni işletim sistemlerinin yayınlanmasıyla beraber iOS 10 ile birçok değişikliğe giden ve artık kullanıcılara çok daha fazla özellik sunan Apple, işletim sisteminin ilk versiyonlarında yaşanan sorunları gidermek için sürekli olarak yeni güncellemelerde yayınlamaya başladı. İlk olarak küçük sistem güncellemeleri ve hata giderici mini güncellemeler yayınlayan Apple, daha sonra ise işletim sisteminin yeni bir versiyonunu daha piyasaya süreceğini açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında iOS 10.1 olarak bilinen yeni versiyonunun beta sürümlerini de yayınlamaya başlayan Apple son olarak beta 4 yayınını yapmıştı.

Kararlı sürüm çıkışının yapılacağı tarihi merakla beklenirken Apple dün itibariyle meraklı bekleyişe son verdi. Zira teknoloji devi yaptığı açıklama ile beraber iOS 10 işletim sisteminin ilk büyük güncellemeleri versiyonu olan iOS 10.1 sürümünü yayınladı. iOS’un en güncel versiyonu olarak gösterilen iOS 10.1 işletim sisteminin getirdiği yeni özellikler ise merak konusu oldu.

ios10_1

Söz konusu güncellemeden sonra gelen yenilikler ise çok çeşitli olmasa da yine de Apple’ın beğeni kazanmasını da sağladı. Zira yeni güncelleme sonrasında iOS 10.1 işletim sistemiyle beraber sunulan en büyük yenilik portre modu. Resimlerin daha derinlik kazanarak portre modunda çekilmesine olanak sağlayan yeni mod kamera özelliklerinin biraz daha derinleştirilmesini de sağlamakta. Bunun dışında portre moduna ek olarak Apple’ın mini güncelleştirmeler sunduğunu da söylemek gerek. Bu güncellemeler ise daha çok işletim sistemi sorunlarını gidermek için eklenen güncellemeler.

Özellikle donma sorunları ve benzeri performans sorunlarının giderilmesi konusunda yeni işletim sisteminin kullanıcılara birçok ayrıcalık sunduğunu da söylemek gerek. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında iOS 10 işletim sisteminde yaşana sorunla ne derece ortadan kaldırılır ya da yaşanan performans ve donma sorunlarının tamamı çözüldü mü bilinmez ama yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Apple’ın bu konuda çok daha başarılı bir sonuç sunduğunu söylemek gerek.

3 YORUMLAR

    • Ayarları sıfırlayabilirsiniz. Genel>Ayarlar>Sıfırla>Ayarları sıfırla düzelmezse, telefonu kapatıp açabilirsiniz. Yine düzelmezse, iTunes üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?