İnternetsiz Radyo Dinleme ve En İyi Radyo Uygulamaları

0
5846

İnternetsiz radyo dinleme, son dönemde akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi. Öyle ki artık akıllı telefonlara FM radyo özelliği eklenmemeye başladı. Hem Android akıllı telefonlar hem de iOS akıllı telefonlar için bu durum geçerli. Üreticilerin akıllı telefonlarında FM radyo özelliğini tercih etmemesi bir yana, ülkemizde de FM radyo sistemi için farklı bir uygulama bulunuyor.

Ülkemizde FM radyo özelliği bulunan akıllı telefonlar TRT Bandrol vergisi kapsamına alınıyor. Bu da telefonun fiyatının biraz daha yükselmesine neden oluyor. Haliyle markalar FM radyo özelliğini kapalı olarak sunmayı tercih ediyor. FM radyo ya telefonda hiç kullanılmıyor, kullanılsa bile ülkemizde FM radyo inaktif konuma getiriliyor.

İnternetsiz Radyo Dinleme

İnternetsiz Radyo Dinleme Mümkün mü?

Durumu yukarıda özetledik ancak merak edenler için detaya da inelim. Eğer akıllı telefonunuzda FM radyo yoksa ya da dediğimiz gibi inaktif hale getirilmişse, bu durumda internetsiz radyo dinleme pek mümkün olmayacaktır.

İnternetsiz radyo dinleme uygulamaları kullanmak da bunun için bir çözüm değil. Dönem dönem bazı uygulamalar çıkıyor ve internetsiz kullanım sunulduğu söyleniyor ancak dediğimiz gibi FM radyo özelliği yoksa, uygulamalar yeterli olmayacaktır. İnternetsiz radyo dinleme iPhone akıllı telefonları için de aynı şartlarda geçerli.

Bu konu hakkında bilgi verdikten sonra dilerseniz internetle beraber kullanabileceğiniz en iyi radyo uygulamaları için de öneriler de bulunalım.

En İyi Radyo Uygulamaları

Sözü daha fazla uzatmayalım ve uygulama önerilerimize geçiş yapalım.

Tuneln Radyo

Dünyanın en çok kullanılan radyo uygulamalarından biri olan Tuneln uygulaması, 120 binden fazla radyo kanalı sunuyor. Tüm dünyadan kanallar sunan uygulama, genel olarak ücretsiz bir şekilde karşımıza çıkıyor. Fakat uygulamanın Premium bir paketi de var.

Premium üyelik alırsanız, istediğiniz radyo yayınlarınızı kayıt edebiliyor ve sonrasında dinleyebiliyorsunuz. Kendi listelerinizi oluşturabileceğiniz ve favori kanallarınızı belirleyebileceğiniz bir uygulamadan söz ediyoruz.

‎TuneIn Radio: News & Sports
‎TuneIn Radio: News & Sports
Developer: TuneIn
Price: Free+

iHeartRadio

En iyi radyo uygulamaları iPhone listemizde ikinci sırada tabii ki iHeartRadio uygulaması var. 800’den fazla radyoya ulaşabileceğiniz uygulama farklı türlere göre kanal arama seçenekleri sunuyor. Sevdiğiniz şarkılara ve radyo kanallarına göre favori içeriklerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Yine bu uygulamanın da ücretsiz ve ücretli versiyonları var. Ücretli versiyonda tekrar oynatma gibi bir artı var. Tekrar oynatma özelliğini açarak yayını dinleyebiliyor ve sonrasında canlı yayına devam edebiliyorsunuz. İşlevsel özellikleri bulunan uygulamanın müzik kaydetme gibi artları da var.

İndirme Linki: iHeartRadio iOS

myTunner Radio

120 farklı ülkenin radyo kanallarının bulunduğu uygulama, 30 binin üzerinde radyo istasyonu sunuyor. Çok detaylı bir radyo arşivi sunan uygulamanın, en büyük artısı ise müzikleri kayıt etme gibi bir özelliğinin bulunuyor olması.

İnternetsiz radyo dinleme durumundan ve en iyi radyo uygulamalarından söz ettik. Uygulamaları indirmek isteyen kullanıcılarımız için linkleri de ekleyeceğiz. Fakat burada şunu da unutmamak gerekiyor. Bu uygulamaların hemen hepsi internet desteği istiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?