Intel’in Apple’a Karşı Açtığı Sayfa Dikkat Çekiyor

0
22

Apple M1 işlemcisinin piyasaya sürülmesi, resmen dengeleri alt üst etti. Aslında büyük pay Intel firmasına aitti ve birçok marka da Intel ile çalışıyordu. Burada Intel, AMD’nin yükselişini engellemek istiyordu.

İki firma arasındaki rekabeti izliyorduk. Tabii ki bilgisayar anlaşmaları nedeniyle önde olan firma da belliydi. Fakat Apple’ın M1 serisini tanıtması ve her yeni modelinde de bu M1 serisini kullanıyor olması işleri çok değiştirdi.

Firmanın Intel ile olan ortaklığı bitme noktasına geldi. En önemlisi de performans konusunda ARM tabanlı işlemcilerden istenen aldı. Bir süredir bunun için Intel’in karalama kampanyası yaptığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta 5 Yayında! Finale Geri Sayım

Intel, Apple’a Karşı Sayfa Açtı

Intel belli aralıklarla videolar paylaşıyor ya da sosyal medyada reklamlar vererek Apple’ın M1 işlemcilerinin avantajlı olmadığını söylüyor. Firmanın bu şekilde paylaşımlarının sayısı da bir hayli artmış durumda. Sürekli yeni bir reklam filmi görmeye başladık.

Fakat kısa süre önce işler iyice değişti. Öyle ki Intel, sırf bunun için Apple’a karşı özel bir web sayfası hazırladı. Sayfada Apple’ın M1 işlemcileri ile PC modelleri karşılaştırılıyor. Bir nevi Apple’ın söylediği özelliklerin ne kadar boş özellikler olduğu vurgusu yapılmak isteniyor. Karalama kampanyasına devam ediliyor diyebiliriz.

Intel-Apple

Pil süresi, işlemcinin yetenekleri, MacBook modellerinin tek yönlü olması konusunda eleştiriler ve daha birçok paylaşımın yapıldığını görüyoruz. Tüm bu paylaşımlar Apple’ın M1 serisini karalamaya yönelik paylaşımlar olsa ve marka bir savaş başlatmış olsa da satış rakamları hala Apple’ın başarılı olduğunu gösteriyor.

Yani paylaşımlara rağmen Apple’ın yeni işlemcisi istenen ilgiyi görmeye başladı. Yeni işlemciden yana markanın umudunun bir hayli fazla olduğunu zaten biliyoruz. Sadece M1 ile bunlar yaşandı. Bakalım M2 ya da M3 işlemcileri geldiği zaman durum nasıl değişecek? Apple buradaki payı kendisine toplamaya başlayacak gibi duruyor.

Önceki İçerikiOS 14.5 Beta 5 Yayında! Finale Geri Sayım
Sonraki İçerikiPhone 12 Nedeniyle Apple Ceza Aldı! Almaya Devam Edebilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?