Intel’den Şok Apple Açıklaması Geldi

0
93

Intel ile Apple’ın arasının açık olduğunu dile getiren birçok haber yaptık. Elbette bu haberleri yaparken Intel’in yapmış olduğu açıklamaları size aktarıyorduk.

Firma M1 işlemcilerinden sonra adeta Apple’a savaş başlatmıştı. Müşterilere M1 işlemcileri iyi değil bize gelin ve Intel modellerini tercih edin çağrısı yapılmaktaydı.

Bunun için marka sadece demeçlerle kalmamış ve çok ciddi bir bütçe ayırmıştı. Hem reklam çalışması için hem de PC serilerinin ne gibi avantajları olduğunu anlatmak adına simülasyon çalışmaları yapıldı.

Hatta yakın zamanda M1 işlemcilerini hedef alan bir sayfa açıldığını bile gördük. Bu sayfada Intel işlemcilerin ne kadar avantajlı olduğu ve Apple’ın işlemcilerinin ne kadar gereksiz olduğu anlatılıyor.

Anlayacağınız tam olarak işlemci üreticisinin Apple’a taktığını görmüştük. Fakat tüm bunların ardından Intel CEO’su Pat Gelsinger tarafından yapılan bir açıklama şok etkisi yarattı.

İlginizi Çekebilir: Apple’dan Eğlenceli Bir iPhone 12 Videosu Daha Geldi

Intel CEO’su Pat Gelsinger: Apple İşlemcilerini Biz Üretebiliriz

Ünlü isim iki yeni çip fabrikası kurduklarını duyurdu. Üretim kapasitesini arttırmak ve yeni teknolojilere geçmek için 2 yeni çip fabrikası kuruluyor ve bunlar tabii ki Intel işlemcilerini üretmek odaklı fabrikalar olacak.

Fakat Intel CEO’su Pat Gelsinger, asıl hedefleri kendi işlemcilerini üretmek olsa da ABD’li diğer şirketlerin de işlemcilerini üretmek istediklerini açıkladı.

Bu konuda en büyük müşterinin ise Apple olacağı söylendi. CEO resmen Apple’ın M1 serisi işlemcileri biz üretebiliriz dedi.

Intel CEO’su Pat Gelsinger,

Ünlü isim tarafından yapılan bu açıklama bildiğiniz geri vites. Intel, Apple’ın işlemcileri kötü demek için çok para harcadı. Buna rağmen ünlü CEO’nun işlemcileri biz üretebiliriz demesi Apple’ın savaşı kazandığını gösteriyor.

Şimdi merak ettiğimiz şu ki resmi bir teklif yapılacak mı? Şu an Intel resmi olarak herhangi bir teklifle Apple’ın kapısını çalmış değil. Bunun için resmi bir teklif görmenin de gerektiğini söylemek lazım.

Apple ise bu süreçte sessiz kalarak adeta onlar konuşsun biz yapalım tavrını takınmış durumda. Bakalım bu işlemci savaşında daha neler olacak? Yolun çok başındayız. Henüz M1 modellerini gördük. Sonrasında M2 var, M3 var.

Önceki İçerikApple’dan Eğlenceli Bir iPhone 12 Videosu Daha Geldi
Sonraki İçerikA14X İşlemcileri iOS 14.5 Kodları İçerisinde Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?